ООН закликала уряди сприяти розвитку вільної преси

Дата: 03 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Сьогодні, 3 травня, відзначають Всесвітній день свободи преси, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році.

Генсек ООН Пан Гі Мун виступив із традиційним посланням, закликавши уряди країн сприяти розвитку вільних засобів масової інформації. 

“Я дуже стурбований посиленням вимог для працівників засобів масової інформації в багатьох країнах. У цей Всесвітній день свободи преси я наполегливо закликаю всі уряди, політиків, бізнес і громадян сприяти і захищати незалежні, вільні засоби масової інформації. Без цього фундаментального права люди є менш вільними і менш сильними”, – сказав Пан Гі Мун.

Він зазначив, що дуже часто журналісти перебувають під загрозою переслідувань при спробі знайти потрібну інформацію. Багато з них сидять у в’язницях після спроб розслідування посадових злочинів або розкриття гострих соціальних проблем.

Генсек ООН додав, що вільні ЗМІ потрібні не тільки для інформування громадян про різні цілі урядів, а й для того, щоб контролювати виконання зобов’язань лідерів країн.

“Засоби масової інформації – зокрема і нові інтернет-ЗМІ – служать нашими очима і вухами. Ми всі отримуємо користь від інформації, яку вони надають”, – зазначив Пан Гі Мун.

За даними журналістської правозахисної організації “Репортери без кордонів”, рівень свободи ЗМІ в 2015 році різко впав.

Згідно з дослідженням, державні органи посилили обмеження для роботи журналістів в Туреччині, Польщі, Таджикистані і Єгипті. Незалежні засоби інформації також частіше, ніж раніше, зазнають тиску “релігійних ідеологій” та “масштабних пропагандистських машин”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: