Окупанти вдарили по Семенівці Чернігівської області: одна людина загинула, ще двоє дістали поранення
8 лютого, близько 15:45, російські військові обстріляли Семенівку Чернігівської області, використавши дві ракети типу “повітря-земля”. Станом на 19:30 відомо про одного загиблого та двох поранених. Ще щонайменше одна людина залишається під завалами.
Про це повідомив голова Чернігівської області Вʼячеслав Чаус.
“Сьогодні два російських реактивних літаки здійснили пуски ракет по одному з промислових підприємств Семенівської громади. У момент обстрілу там були цивільні – працівники підприємства. Двох людей доставили до лікарні. Наразі триває розбір завалів, там працюють рятувальні служби. Зараз є підтверджена інформація про одну загиблу особу”, – розповів Чаус.
Очільник ОВА також зазначив, що прикордонна територія Чернігівської області зазнає обстрілів щодня. Так, минулого тижня окупанти обстріляли 10 прикордонних населених пунктів. За тиждень там зафіксували понад 200 вибухів.
“Від обстрілів гинуть цивільні люди. Так, 1 лютого загинули чотири цивільні людини, які ховалися від мінометного обстрілу в підвалі, і саме туди потрапив снаряд. Ворог воює з цивільним населенням, ми втрачаємо життя мешканців Чернігівщини”, – додав він.
Нагадаємо, що в січні правоохоронці заочно повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни російському військовому, якому закидають жорстоке поводження з цивільним населенням та мародерство на Чернігівщині.
Торік у березні підозрюваний росіянин з іншими загарбниками окупували село Пакуль. Чоловік зайшов до підвалу місцевого лісництва, де перебували двоє. Він здійснив у їхній бік постріли, і вони отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.