Окупанти в Криму посилили спортсмену Кирилу Бараннику обвинувачення в справі про підрив залізничних колій на півострові

Дата: 23 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Громадянину України з тимчасово окупованого Криму Кирилу Бараннику, якого російські силовики затримали в справі про підрив на кримській залізниці, посилили обвинувачення. 

Про це повідомляє російський правозахисний медіапроєкт AvtozakLIVE.

Кирило Баранник

Окупаційні слідчі замінили статтю про “диверсію” (ст. 281 КК РФ) на дві жорсткіші – про “держзраду” (ст. 275 КК РФ) та “участь у діяльності терористичної організації” (ч. 2 ст. 205.5 КК). Про яку саме “терористичну організацію” йдеться, не уточнюється.

За даними AvtozakLIVE, силовики пов’язали кілька фігурантів справ про диверсії та теракти в тимчасово окупованому Криму. Сам Баранник не знає, кого саме.

Йому загрожує довічне позбавлення волі.

30 травня 2023 року співробітники незаконного “управління ФСБ республіки Крим” викрали Кирила Баранника посеред дня на набережній Салгира в тимчасово окупованому Сімферополі Його обвинуватили в нібито підриві залізничних колій у Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року. 

Вагони, що зійшли з рейок після аварії вантажного потяга із зерном у Сімферопольському районі Криму, 18 травня 2023 року

У ніч із 5 на 6 червня Баранника вивезли до управління ФСБ, де, за його словами, катували електричним струмом близько трьох-чотирьох годин. Баранника намагалися змусити зізнатися в підриві залізниці біля села Чистеньке Сімферопольського району 18 травня. Він відмовлявся визнати свою участь у цьому навіть під тортурами. Як повідомляло видання “Ґрати”, він визнав провину в підриві залізничних колій. 

У ніч із 9 на 10 червня Баранника знову вивезли з ізолятора до ФСБ, щоб катувати. Катування тривали всю ніч протягом шести годин. Адвокат Олексій Ладін, який відвідав Баранника в СІЗО, підтвердив “Ґратам”, що бачив на його пальцях опіки від електрики, пухлини та синці в ділянці ребер.

Видання також звертає увагу, що слідство в справі Баранника ведуть слідчі ФСБ Олександр Лавров та Олександр Кузнецов. Лавров брав участь у справі художника з Євпаторії Богдана Зізи, який був засуджений до 15 років за антивоєнну акцію. Зіза стверджував, що Лавров бив його і змусив сказати на камеру завчений текст зізнання.

Правозахисники “Крим SOS” нагадали, що катування є міжнародним злочином, а причетні до катування Баранника мають бути притягнені до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді.

Раніше українські спортсмени оприлюднили в соціальних мережах заклики припинити тортури та звільнити Кирила Баранника. Повідомлення із закликом #FreeKyryloBarannyk, зокрема, поширили члени Національної збірної України зі спортивного орієнтування: Фея Цивільська, Олена Бабич і Микита Звягін.

Раніше Представництво президента України в Автономній Республіці Крим повідомило, що станом на січень 2024 року росіяни незаконно ув’язнили 204 особи, з яких 123 – кримські татари. Відомство також у своєму щорічному огляді окреслило становища кримчан у російській окупації.

Нагадаємо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер. Українська влада неодноразово закликала європейських партнерів інвестувати у свою безпеку, постачаючи Збройним силам України зброю своєчасно та в достатній кількості. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter