Окупаційна влада не дозволила татарам проводити заходи до дня депортації
Регіональним меджлісам у Криму відмовляють у проведенні жалобних заходів до річниці депортації кримських татар 18 травня.
Про це сказав перший заступник голови забороненого в Росії Меджлісу кримських татар Наріман Джелял у коментарі “Крим.Реалії”.
За його інформацією, Меджліс кримськотатарського народу вирішив не подавати заявку на проведення централізованих заходів у День пам’яті жертв депортації.
Як пояснив Джелял, у Меджлісі не бачать сенсу в такому проханні, адже “результат відомий”.
“Ми порекомендували нашим регіональним меджлісам провести заходи й у деяких районах подали заявки. Зокрема, у Судаку було подано заяву на проведення жалобного заходу, їм було відмовлено”, – розповів заступник голови Меджлісу кримських татар.
“Те ж саме було в Красноперекопську, але там наші колеги пішли далі, вони планують оскаржити в суді відмову на проведення мітингу. У деяких місцях не стали подавати заявку, просто зберуть людей, покладуть квіти до пам’ятників жертв геноциду кримськотатарського народу”, – зазначив Джелял.
Він повідомив, що в районах влада пропонує представникам меджлісів проводити спільні заходи.
“У більшості випадків відмовляються, оскільки влада, у тому числі, місцева, уже настільки дискредитувала себе, що люди навіть не хочуть цей день скорботи провести поруч із тими, хто постійно бреше. Офіційно влада хоче провести деякі заходи, але ні я, ніхто з моїх колег, брати в них участь не збираються”, – зазначив Джелял.
18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день 1944 року в Середню Азію з півострова відправили перший ешелон з кримськими татарами. Усього було депортовано понад 180 тисяч людей.