Офіс президента цього року мобілізуватиме всі зусилля для звільнення саме цивільних полонених – Верещук
Офіс президента планує мобілізувати вплив всіх міжнародні організації – ООН, ОБСЄ, Міжнародний комітет Червоного Хреста – для встановлення місць утримання, моніторингу умов перебування та звільнення незаконно утримуваних Росією цивільних.
Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук після проведення міжвідомчої наради щодо українських цивільних, які незаконно утримуються у російській неволі.
Заступниця керівника ОП визнає, що на відміну від військовополонених, яких періодично обмінюють, міжнародних механізмів повернення цивільних практично не існує.
“Цього року фокусуємо зусилля саме на цивільних полонених. Пріоритетно це жінки, особи похилого віку та хворі люди“, – зазначає посадовиця.
Верещук наголошує, що цей процес є дуже складним та повільним. Однак влада має щоденно щось робити для родин цивільних, які незаконно утримуються у російських катівнях.
“Вони там та їхні родичі тут мають бути впевнені, що держава про них не забула, і одного дня вони будуть вдома“, – додає посадовиця.
Нагадаємо, що 15 січня Україна та РФ здійснили черговий обмін полоненими. Додому повернулися 25 українців, серед яких 24 військові та один цивільний, якого росіяни викрали з Київської області.
За даними російського Міністерства оборони, обмін відбувся за формулою “25 на 25”, тому до Росії також передали 25 полонених окупантів. Військові РФ наразі перебувають на території Білорусі.
Попередній обмін Україна та Росія провели 30 грудня 2024 року. Тоді повернулися 189 полонених, серед яких військові та цивільні.
Серед звільнених 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО), 43 нацгвардійці, 33 прикордонники та 24 бійці ВМС. Також звільнити з російської неволі вдалося двох цивільних, особи яких не розкривають.