ОБСЄ підтвердила, що російські військові ґвалтували і вбивали дітей

Дата: 16 Липня 2022
A+ A- Підписатися

ОБСЄ підтвердила неодноразові випадки сексуального насильства, вчиненого російськими військовими, а також масові вбивства цивільного населення, зокрема, дітей.

Про це йдеться у другому звіті “московського механізму” ОБСЄ.

Фото: REUTERS

У рамках “московського механізму” була створена експертна місія для вивчення наслідків вторгнення Росії в Україну. Другий звіт ОБСЄ охоплює період 1 квітня по 25 червня.

Фахівці задокументували знайдені камери тортур. Їх окупанти організували в літньому таборі в Бучі на Київщині.

Також експерти стверджують, що в одній з кімнат були сліди тортур і поливання водою. Там знайшли тіла п’ятьох вбитих чоловіків. У звіті вказано, що вони були вкриті опіками, синцями та рваними ранами.

За словами експертів, фото та відеодокази свідчать про те, що російські війська “цілеспрямовано організовували вбивства мирних жителів Бучі”. Цих людей знайшли застреленими зі зв’язаними за спиною руками. 

У звіті ОБСЄ також вказали на той факт, що в селі Бучанського району в підвалі виявили тіла 18 чоловіків, жінок і дітей. Деяким з них відрізали вуха, іншим вирвали зуби.

Також місія зазначила, що повідомлення про українських жінок і дівчат, яких зґвалтували російські військові, “стали надлишковими”. Доповідь навіть містить описи кількох особливо жорстоких випадків. 

Наостанок, фахівці ОБСЄ у звіті вказали на випадки, коли росіяни використовували українських цивільних як “живі щити”.

Крім того, деяких українців змушують воювати разом з росіянами проти власної країни та переміщують до Росії без їхньої згоди.

Як відомо, що на початку червня ОБСЄ вирішила знову активізувати “московський механізм” для розслідування наслідків російського вторгнення в Україну.

Активізація механізму дозволяє розгорнути незалежну міжнародну місію, яка має дослідити інформацію про порушення прав людини, про військові злочини та злочини проти людяності, зокрема, атаки на цивільних і цивільну інфраструктуру.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter