Німецький уряд розселяє українських та сирійських біженців у селах-привидах

Дата: 25 Липня 2023
A+ A- Підписатися

Німецька влада розселяє біженців з України та Сирії, які прибули до країни, рятуючись від війни, у так званих селах-привидах біля вугільних карʼєрів. Раніше ці населені пункти збиралися знести. 

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Так, на Заході Німеччини, у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія, є три великі карʼєри – Інден, Гамбах і Гарцвайлер. Неподалік розташовані населені пункти – села-примари, які підлягали зносу, але німецька влада перетворила місцеві будинки в них на гуртожитки для біженців. 

У Мангеймі на дверях кількох будинків наклеєно аркуші паперу. На одному з них – список з українських прізвищ, на іншому – арабські імена. В одному з таких будинків мешкає молода пара українців, що виїхала зі Сходу України. Вони живуть у цьому селі з грудня 2022 року. Будинок на одну сімʼю зараз займають кілька людей.

“Ми ні на що не скаржимося: світло, вода, опалення в нас є. І навіть інтернет і мобільний зв’язок. Можемо зателефонувати додому, в Україну. Щотижня сюди приїжджають представники комунальної влади, допомагають нам з документами, ми регулярно отримуємо допомогу. Ось тільки поки що нам не дали мовні курси”, – каже Денис (імʼя змінено з міркувань безпеки).

Про те, що в селі немає магазинів, аптек та лікарів, пара не переживає. По продукти пара виїжджає на власному транспорті до сусіднього села. Для контролю правопорядку до населеного пункту регулярно приїздить поліція.

Згідно з останніми планами, як зазначають кореспонденти Deutsche Welle, село Моршеніх, справді, вирішили все ж таки не зносити, а вугільний карʼєр закриють через відмову Німеччини від видобутку бурого вугілля. 

Поблизу іншого карʼєра розташоване село Каєнберг. Там теж вузькі вулиці, ряди порожніх будинків, дитсадок та майданчик, а також католицька церква. У населеному пункті все ж залишається частка місцевих жителів, а біженці із Сирії живуть там у будівлі школи. 

“Зараз там живуть і біженці, під гуртожиток для яких перебудували стару школу. Низку будинків віддали під розселення – десь в особисте користування, десь у формі комунального гуртожитку. У селі є світло, вода, опалення й комунікації. Для біженців, які живуть тут, організували мовні та інтеграційні курси, а діти ходять до дитячого садка”, – каже заступниця голови земельного комітету з питань різноманіття та інтеграції Ірина Бекер.

За її словами, розподіл біженців у федеральні землі та комуни відбувається за квотами, автоматизовано. Співробітник центру LEA ніколи не знає, куди вирушить та чи інша родина, допоки на екрані компʼютера не зʼявиться назва конкретного населеного пункту.

Нагадаємо, що в червні на з’їзді Євангельських церков у Нюрнберзі канцлер Олаф Шольц розповідав про війну в Україні та велику кількість біженців, які останніми місяцями прибувають до Німеччини. 

“Я вже пожартував на Європейській раді: Німеччина повинна мати великий пляж на Середземному морі. Насправді в Німеччині опиняється більше біженців, які прибувають до Європи через Середземне море, ніж в окремих країнах, що межують із Середземним морем”, – сказав він.

Цей жарт викликав оплески аудиторії, однак згодом його розкритикували в соцмережах. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter