Німецький науковець пояснив, як юридично “спецоперація” Путіна підпадає під злочин агресії

Дата: 08 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Своєю війною проти України президент Росії Володимир Путін повністю підпадає під критерії складу злочину агресії. 

Ці критерії пояснив юрист із міжнародного права Крістоф Заферлінг під час лекції в Бамберзькому університеті, аудіозапис якої оприлюднило суспільне німецьке радіо Deutschlandfunk Nova

Як відомо, Росія під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності

Заферлінг звернув увагу, що основоположне правило Статуту Організації Об’єднаних Націй проголошує, що держави повинні зустрічатися без насильства. Документ забороняє одній країні нападати на іншу, проникати на її територію.

За словами правознавця, щоб унеможливити ці незаконні дії, у міжнародному праві ще з часів Нюрнберзького трибуналу криміналізували злочин агресії (crime against peace і Під час Нюрнберзького трибуналу цей злочин називали злочином проти миру.).

“Злочин агресії таким вважається, якщо він порушує Статут ООН. У цьому виді міжнародного злочину треба довести, що посадовець країни заздалегідь планував злочин агресії, ініціював та виконав його. Йдеться про одного індивіда, який відповідальний за це і якого можливо притягти до відповідальності. Їх може бути й кілька, але важливо визначити ініціатора, який відігравав керівну роль у цьому злочині”, – пояснює Крістоф Заферлінг.   

За його словами, під цей склад злочину повністю підпадає президент Росії Володимир Путін, що демонстративно порушив Статут ООН. 

“Звичайно, Росія знову і знову намагається виправдати застосування зброї, але застосувати воєнну силу в окремій країні можна лише у двох випадках: за рішенням Ради Безпеки ООН, чого не було, та в разі права на самооборону, яке також не може бути в цьому випадку, оскільки Україна не нападала на Росію. Я вражений, що Росія навіть і не намагалася легітимізувати свою воєнну силу з позиції міжнародного права. Посилання на націоналсоціалізм – це смішно, і росіяни про це прекрасно знають”, – пояснив Заферлінг.

У своїй лекції він розкрив питання, як виникло міжнародне право та що це наразі означає для війни в Україні.

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Руйнування в м. Тростянець, Сумська область

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За даними президента України Володимира Зеленського, з початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно депортувала 2 млн громадян України до різних регіонів своєї території.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористкою та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
Напередодні ZMINA розповіла, яким бачать спецтрибунал в Україні, хто працює над його створенням, де він має відбуватися, а також кого саме і коли на ньому судитимуть.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: