“Незламні серця”: Васильківська громада зняла короткометражний фільм про життя внутрішньо переміщених жінок

Дата: 01 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Васильківська громада презентувала короткометражний фільм “Незламні серця” про життя внутрішньо переміщених жінок, знятий у рамках проєкту “Її перспектива”. Він присвячений висвітленню погляду жінок на війну та участь у відбудові й відновленні.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Учасниця проєкту “Її перспектива” Оксана Лісовенко, яка виїхала до Василькова з окупованого селища Веселе на Запоріжжі, розповіла, що вони з однодумицями відзняли два фільми, у яких переселенки розповідали про свій досвід виїзду з окупації та зони бойових дій.

“Ми відзняли два фільми, і вони не залишились на рівні громади. Ми показали ці фільми у Василькові, у кінотеатрі “Жовтень” у Києві, а потім в “Укрінформі”. І хотілося б, щоб це побачило більше іноземців для розуміння, що може бути з ними, якщо ми не виграємо цю війну. Саме для цього насамперед ці наші історії”, – зазначила Лісовенко.

За словами директорки Будинку культури Васильківської громади Альони Шаленко, аналогічні короткометражки зняли не лише у Василькові, а й в інших громадах країни.

“Ці фільми – про різні громади, і як по-різному йде там життя ВПО. І у кожного є свій різний досвід війни. Ми дуже здружилися з дівчатами з інших громад і більше зрозуміли одна одну – вони побачили нашу історію, а ми побачили їхню. У кожній громаді історії ВПО дуже різняться і кожна є особлива”, – підкреслила Шаленко.

Як зазначила Ольга Прокопенко з ГО “Інститут миру і порозуміння”, у короткометражках фігурують не лише внутрішньо переміщені жінки, але й ті, які по-іншому переживають війну.

“Тематика виявилася дуже різною і не стосується лише ВПО. Це і про жінок, які чекають на повернення своїх чоловіків із війська, і тих, які зараз переживають стан невизначеності через зниклих безвісти, і жінок, які самі роблять вибір піти служити, захищаючи Україну. Показано багато жіночих доль, на які вплинула повномасштабна війна”, – сказала вона.

Менторами знятого Васильківською громадою фільму “Незламні серця” є режисер Дмитро Мойсеєв і відомий кінооператор Михайло Любарський.

Проєкт “Її перспектива” прагне сприяти соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними молодими жінками та приймаючими громадами в 5 областях України, розбудовувати потенціал жінок до участі у політичних процесах, спрямованих на повоєнне відновлення та відбудову.

Нагадаємо, координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун уже казала, що в процесі відбудови України жінки мають бути широко представлені не лише під час обговорення, а й у процесі ухвалення рішень на місцевому, регіональному та вищому рівнях.

Читайте також: (Не) жіноча робота: як жінки переходять у традиційно “чоловічий” професійний сектор через війну в країні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter