Нехай хлопці вирішують самі: В Ісландії пропонують саджати в тюрму за обрізання

Дата: 20 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Ісландські парламентарі хочуть заборонити проведення з релігійних причин циркумцизії – операції з видалення крайньої плоті на половому члені в чоловіків.

Як повідомляє The Guardian, відповідний законопроект передбачає кримінальну відповідальність за проведення обрізання – за виключенням випадків, коли це необхідно з медичних показань. Карати порушників автори документу пропонують позбавленням волі до шести років.

Сіл’я Дьоґґ Ґуннарсдоттір. Фото: Eggert Jó­hann­es­son

Ініціаторкою заборони виступила представниця Прогресивної партії Сіл’я Дьоґґ Ґуннарсдоттір. За її словами, законопроект дозволить захистити права дітей.

Ще 2013 року дитячі омбудсмани зі Скандинавських країн заявляли, що процедура циркумцизії з релігійних причин суперечить принципам медичної етики, оскільки проводиться без згоди хлопчика та, водночас, є незворотною, болючою і може викликати серйозні ускладнення.

В тексті законопроекту його автори звертають увагу на те, що обрізання часто проводиться без анестезії і вдома, що не забезпечує стерильність процедури. Крім того, релігійні діячі не є хірургами, і їх дії можуть привести до зараження чи навіть смерті.

Якщо парламент Ісландії ухвалить заборону, діти зможуть самостійно вирішувати, хочуть вони пройти через процедуру циркумцизії чи ні. Для цього їм треба буде лише досягти віку згоди. За попередньою інформацією, мова йде про 18 років.

Очільник Католицької Церкви Євросоюзу кардинал Рейнхард Маркс назвав ініціативу Ґуннарсдоттір “небезпечною атакою” на релігійні свободи. Законопроект також отримав критику з боку єврейських і мусульманських громад.

Імам Ісламського культурного центру Ісландії Ахмад Седдек заявив, що обрізання практикують століттями і воно глибоко вкоренилося в релігійних традиціях.

В організації єврейської громади Milah UK, яка захищає права на проведення циркумцизії у Великобританії, підкреслили, що процедура не несе загрози здоров’ю дитини та завжди проводиться могелями – висококваліфікованими спеціалістами-практиками.

“Для Ісландії, яка вважає себе ліберально-демократичною країною, подібна заборона зробить неможливим стабільне життя євреїв”, – зауважили представники Milah UK.

В разі прийняття законопроекту Ісландія стане першою країною в Європі, котра заборонить ритуальне обрізання хлопчиків. Жіноче обрізання в країні криміналізували ще 2005 року.

Населення Ісландії складає близько 336 тисяч людей. Кількість мусульман в країні сягає близько 1500 осіб, кількість євреїв – близько 250 осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: