Нацполіція для орієнтування використовує дані із сайту “Миротворець” – ООН

Дата: 25 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України із 7 до 12 серпня 2019 року свавільно утримувала під вартою чоловіка без офіційного обрання запобіжного заходу. Цього чоловіка затримала Національна поліція на контрольно-пропускному пункті в Петропавлівці лише через те, що його прізвище було вказане на вебсайті “Миротворець”.

Про це йдеться у 27-й доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо дотримання прав людини в Україні, яка охоплює період із 16 травня до 15 серпня 2019 року. 

Згідно з доповіддю, 7 серпня поліцейські відвезли чоловіка до відділень поліції в Петропавлівці та Сєвєродонецьку. Там його зареєстрували як відвідувача, допитали без присутності адвоката, змусили пройти перевірку на поліграфі та записали на відео його зізнання про участь у діяльності озброєних груп.

8 серпня вночі двоє співробітників СБУ відвезли його в невідоме місце і знов допитали без присутності адвоката. Уранці вони відвезли його до Сєвєродонецька, ще раз допитали та тримали всю ніч в орендованій квартирі.

В ООН повідомляють, що 9 серпня чоловіка відвезли до прокуратури. Там він уперше зустрівся з безкоштовним адвокатом, призначеним для надання йому правової допомоги, і саме там слідчий вручив йому повідомлення про підозру за ст. 258-3 Кримінального кодексу (“Створення терористичної групи чи терористичної організації”).

Того ж дня суддя Сєвєродонецького міського суду призначив на 12 серпня судове засідання, не ухвалюючи рішення про його затримання. Однак після слухання, коли адвокат пішов, співробітники СБУ продовжили свавільно утримувати чоловіка під вартою в орендованій квартирі в Сєвєродонецьку, де він перебував дві ночі. 12 серпня його доставили до Лисичанського міського суду, який ухвалив рішення про взяття його під варту терміном на 60 діб. 

В ООН пояснюють, що “Миротворець” розміщує на своїй сторінці персональні дані людей, які, за твердженнями сайту, пов’язані з незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини і яких називають “терористами”. На переконання УВКПЛ, це порушує презумпцію невинуватості, право на недоторканність приватного житла та захист персональних даних. За інформацією ООН, ці дані часто використовуються як єдина причина для арешту. 

Скриншот зі сторінки Миротворця

Нагадаємо, у жовтні заступник голови Моніторингової місії Бенджамін Моро на засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи закликав парламент ініціювати закриття сайту “Миротворець”. На це спікер Верховної Ради Дмитро Разумков відповів, що парламент не уповноважений закривати будь-які інтернет-ресурси, зокрема й сайт “Миротворець”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: