На сесії ПАРЄ говоритимуть про Сущенка, Семену та Сенцова

Сесія ПАРЄ у Страсбурзі відбудеться 23–27 січня. Доповідь голови постійної парламентської делегації Володимира Ар’єва запланована на 25 січня.
Нагадаємо, власний кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.
Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.
7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.
Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком у Лефортовському СІЗО в Москві.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.
Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.
2016 року окупаційна влада порушила кримінальну справу відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.
До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.
Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.
28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.