У Запорізькій області російські військові обстріляли евакуаційний автобус
У Запорізькій області військові РФ обстріляли автобус, на якому з Мелітополя евакуювалися люди.
Про це повідомляє РІА-Мелітополь.
Як зазначає видання, щоб проїхати російський блокпост, розташований перед Василівкою, переселенці змушені цілодобово стояти на території заправки. Люди перебувають під палючим сонцем без можливості сходити до вбиральні, помитися та поїсти.
“Вчора, 7 серпня, не пощастило останній колоні, яка виїхала з Василівки в районі 18:00. Проїжджаючи село Кам’янське, яке знаходиться в “сірій зоні”, автобус із переселенцями з Мелітопольщини потрапив під артилерійський обстріл”, – йдеться в повідомленні.
Один зі снарядів влучив у землю поряд з автобусом. Від ударної хвилі в транспорті вилетіли шибки з одного боку і вибило задні двері. Пасажири не постраждали.
Напередодні повідомлялося, що в Запорізькій області на блокпосту біля окупованої Василівки вже кілька тижнів російські військові майже не пропускають автівки цивільних, які хочуть виїхати на підконтрольну Україні територію. Раніше окупанти заявляли, що з 1 серпня для виїзду буде потрібна спеціальна “перепустка” від росіян.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.