На політв’язня Яцкіна в Сімферопольському СІЗО чинять тиск – адвокат
На обвинуваченого в “державній зраді” кримчанина Івана Яцкіна чиниться психологічний тиск у СІЗО Сімферополя.
Про це “Крим.Реалії” повідомив адвокат політв’язня Микола Полозов.
За його словами, напередодні травневих свят, після того як у СІЗО прийшов один з фігурантів справи, співробітник МВС, Яцкіна викликали в оперативну частину. Після цього співкамерники Яцкіна почали погрожувати не тільки йому, але і його сім’ї.
“Говорили, що спалять хату з дітьми, що розправляться з ним, сім’єю та адвокатом. А враховуючи, що я єдиний захисник в Івана Яцкіна, то явно йшлося і про мене в тому числі”, – розповів Полозов.
За словами адвоката, у зв’язку з цими фактами він подав заяву про застосування заходів безпеки щодо Яцкіна та його сім’ї.
“Необхідно, щоб була проведена перевірка за цими фактами, чи дійсно фігурант справи відвідував у СІЗО Івана Григоровича, чи дійсно співкамерники тиснули”, – сказав Полозов.
Він повідомив, що Івана Яцкіна вже перевели в іншу камеру, розраховану на чотири людини, де він перебуває з одним сусідом по камері.
Адвокат також повідомив, що 12 травня 2021 року відбувся розгляд апеляційної скарги на термін утримання Івана Яцкіна в СІЗО, в межах якого Третій апеляційний суд загальної юрисдикції міста Сочі апеляцію не задовольнив. Засідання пройшло без участі адвоката через те, що його не повідомили про нього у встановлений термін. Отже, Яцкін залишиться в СІЗО до 1 липня 2021 року.
Напередодні Микола Полозов заявив про провокацію співробітників Сімферопольського СІЗО, через яку бранцю Кремля можуть призначити статус “схильний до втечі” або “схильний до суїциду”.
Раніше Микола Полозов повідомляв, що в Івана погіршився стан здоров’я. За інформацією адвоката, співробітники СІЗО не передають йому ліків від родичів.
Перше судове засідання по суті в справі Яцкіна відбулося 20 квітня. Суд засідає в закритому режимі. Перебіг судового процесу адвокат коментувати тоді відмовився, посилаючись на підписку про нерозголошення.
Нагадаємо, уродженця села Войкове Первомайського району Криму Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року. Про це стало відомо в грудні.
Російське слідство звинувачує чоловіка в тому, що, перебуваючи в Сімферополі з 14 лютого до 30 березня 2016 року, він за завданням СБУ спілкувався зі своїми знайомими з-поміж правоохоронців, “збираючи персональні дані співробітників оперативно-пошукового бюро МВС у Республіці Крим”. А перебуваючи з квітня до липня 2016 року на території України, “через інтернет та під час особистих зустрічей зі співробітниками СБУ” передав їм ці дані, що становлять державну таємницю.
Полозов розповідав, що після арешту Яцкіна перевозили з Криму до Москви. За його словами, російські силовики чинили на кримчанина “сильний психологічний тиск”.
На запит “Крим.Реалії” в СБУ повідомили, що Іван Яцкін не співпрацював зі Службою безпеки України.
Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Ви також можете підписати петицію Prisoners Voice та поширити цю новину.
Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав чоловіка політв’язнем.