На окупованих територіях російські військові нищать медичну інфраструктуру та вивозять обладнання – розвідка 

Дата: 01 Травня 2022
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованих територіях України російські військові нищать медичну інфраструктуру, вивозять обладнання та змушують медиків лікувати їхніх солдат. Крім того, цивільні практично відрізані від медичних послуг – персоналу лікарень не дозволяють приймати людей, а також доставляти ліки з підконтрольних Україні територій.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. 

Фото з телеграм-каналу розвідки

Так, з інфекційного відділення Старобільська (Луганська область) російські солдати вивезли все обладнання, надане з 2014 року за програмами міжнародних донорів і уряду України. Це, зокрема, апарати для штучної вентиляції легень, необхідні для критичних випадків захворювання COVID-19. 

В обласному протитуберкульозному диспансері Вовчанська (Харківська область) через окупантів хворим з відкритою формою туберкульозу відмовили у наданні медичної допомоги. Приміщення, які використовували для лікування від інфекційних хвороб, натомість заповнюють пораненими російськими солдатами. Медичний персонал змушують працювати на окупантів. При цьому всі медики проходять процедуру перевірки на поліграфі. Тих, хто не пройшов, примусово відправляють на передову, зазначає ГУР. 

В приміщенні Пологівської центральної районної лікарні (Запорізька область) російські солдати облаштували склад боєприпасів. А персоналу забороняють надавати медичні послуги місцевому населенню.

Олешківська районна лікарня та міська лікарня Голої Пристані вимушено обслуговують потреби збройних сил Росії. Медичному персоналу заборонили евакуюватися на підконтрольну Україні територію.

Всі без винятку лікарні Балаклії (Харківська область) заповнені пораненими російськими військовими:

“Медичний персонал примусово виводять на роботу, а українські громадяни залишаються без медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні розвідки. 

Усі ці дії є воєнними злочинами. 

Нагадаємо, що російські військові вивезли з Маріуполя частину вцілілих апаратів для штучної вентиляції легень. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: