На окупованих територіях російські військові нищать медичну інфраструктуру та вивозять обладнання – розвідка 

Дата: 01 Травня 2022
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованих територіях України російські військові нищать медичну інфраструктуру, вивозять обладнання та змушують медиків лікувати їхніх солдат. Крім того, цивільні практично відрізані від медичних послуг – персоналу лікарень не дозволяють приймати людей, а також доставляти ліки з підконтрольних Україні територій.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. 

Фото з телеграм-каналу розвідки

Так, з інфекційного відділення Старобільська (Луганська область) російські солдати вивезли все обладнання, надане з 2014 року за програмами міжнародних донорів і уряду України. Це, зокрема, апарати для штучної вентиляції легень, необхідні для критичних випадків захворювання COVID-19. 

В обласному протитуберкульозному диспансері Вовчанська (Харківська область) через окупантів хворим з відкритою формою туберкульозу відмовили у наданні медичної допомоги. Приміщення, які використовували для лікування від інфекційних хвороб, натомість заповнюють пораненими російськими солдатами. Медичний персонал змушують працювати на окупантів. При цьому всі медики проходять процедуру перевірки на поліграфі. Тих, хто не пройшов, примусово відправляють на передову, зазначає ГУР. 

В приміщенні Пологівської центральної районної лікарні (Запорізька область) російські солдати облаштували склад боєприпасів. А персоналу забороняють надавати медичні послуги місцевому населенню.

Олешківська районна лікарня та міська лікарня Голої Пристані вимушено обслуговують потреби збройних сил Росії. Медичному персоналу заборонили евакуюватися на підконтрольну Україні територію.

Всі без винятку лікарні Балаклії (Харківська область) заповнені пораненими російськими військовими:

“Медичний персонал примусово виводять на роботу, а українські громадяни залишаються без медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні розвідки. 

Усі ці дії є воєнними злочинами. 

Нагадаємо, що російські військові вивезли з Маріуполя частину вцілілих апаратів для штучної вентиляції легень. 

Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter