На окупованому острові Джарилгач горить найцінніша степова ділянка природоохоронного парку

Дата: 05 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

У Джарилгацькому національному природному парку продовж 5 днів палає найцінніша степова ділянка. Пожежа, яку ніхто не намагається загасити завдає колосальних втрат біорізноманіттю острова.

Про це інформує Українська природоохоронна група (UNCG).

Джерело: unian.net

Як зазначають природоохоронці, Джарилгач перебуває в окупації з перших днів повномасштабного вторгнення, тому забезпечити його збереження спеціальна адміністрація національного парку не може.

Ділянка, що горить протягом 5 днів, – зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми. Тут зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова (решта території в різній мірі заболочена або періодично підтоплюється) та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові. Також тут концентрується найбільша кількість копитних, що мешкають на Джарилгачі”, – йдеться в повідомленні.

В UNCG також нагадали, що саме ця ділянка отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році, за 35 років до створення національного парку.

Нагадаємо, у травні поточного року військові РФ засипали піском протоку між островом Джарилгач та материковою частиною Херсонської області. На цій території окупанти облаштували свій військовий полігон.

Раніше ZMINA писала, як росіяни також знищують Кінбурнський півострів. За рік повномасштабної війни там зафіксували 131 пожежу, яка виникла через бойові дії та вразила понад 5 тисяч гектарів території парку. 

Читайте також: Росія вбиває довкілля України. Чи можна покарати її за екоцид?

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter