На міні підірвались маріупольці, яких окупанти відправили розміновувати меткомбінат
На Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча підірвались на міні маріупольці, яких окупанти відправили на розчистку цеху без попереднього розмінування.
Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
“Чергова трагедія сталася на ММК ім. Ілліча. Окупаційна влада направила людей на розчистку чергових цехів без розмінування. Підсумок – люди підірвались на міні. Вибух був такої потужності, що чуло все місто”, – написав він.
За його словами, четверо маріупольців перебувають у лікарні в надважкому стані. Радник мера вкотре закликав місцевих жителів евакуюватися.
Відомо, що у червні під час розбирання завалів у Маріуполі від вибуху постраждали чоловік та підліток, яких росіяни залучили до робіт за їжу та питну воду.
Напередодні повідомлялося, що на території Лівобережного району у тимчасово окупованому Маріуполі в одному зі зруйнованих будинків виявили рештки тіл загиблих українців. Але окупаційна “влада” їх досі не поховала. Мешканці повідомляють, що на сьогодні в цьому будинку налічується від чотирьох до шести загиблих, а окупаційна влада не реагує, удаючи, що нічого не відбувається. Натомість “штампує” картинки “відновлення”.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.