У Херсонській області загинули шестеро піротехніків, на яких росіяни скинули вибухівку з безпілотника
6 травня у Херсонської області російські військові скинули вибухівку з безпілотника на українських піротехніків. Унаслідок цього загинули шестеро працівників ДСНС, ще двоє зазнали поранень.
Про це повідомив голова ДСНС Сергій Крук та Офіс генпрокурора.
Спочатку вважалося, що працівники ДСНС потрапили під ворожий обстріл.
“Під час виконання завдань з розмінування на Херсонщині, наші піротехніки потрапили під обстріл. Шестеро наших спеціалістів загинули. Ще двоє, з них одна жінка фельдшер, отримали поранення та наразі госпіталізовані. Знищена техніка”, – зазначив Крук.
Він також опублікував імена та фото загиблих працівників ДСНС.
Пізніше з’явилася інформація від Офісу генпрокурора, у якій ідеться, що українські піротехніки загинули через скидання вибухівки з безпілотника.
“За попередніми даними, 6 травня 2023 року російські військові скинули з безпілотника вибуховий предмет на піротехнічну групу, яка працювала поблизу населеного пункту. На місці події правоохоронними органами встановлено 6 загиблих – це працівники ДСНС. Ще двох співробітників ДСНС з тяжкими травмами доставлено у лікарню”, – йдеться у повідомленні.
Прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Нагадаємо, 3 травня росіяни близько сотні разів завдали ударів по території Херсонської області. Унаслідок обстрілів 23 людини загинули, ще 46 зазнали поранень.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.