На Херсонщині планують побудувати містечко для переселенців із Криму

Дата: 13 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

У Херсонській області планують побудувати містечко для переселенців із Криму, серед яких – понад 500 сімей кримських татар.

Як повідомляє пресслужба президента України, відповідних домовленостей досягли під час зустрічі Володимир Зеленський та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

“Ми хочемо побудувати таке містечко. Цього року ми маємо почати це робити. З вашого боку потрібні комунікація та контроль”, – наголосив Володимир Зеленський під час зустрічі з представником президента в Автономній Республіці Крим Антоном Кориневичем та його заступницями Дар’єю Свиридовою і Тамілою Ташевою.

Як розповів кореспонденту видання ZMINA  голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв, ОДА вже опрацьовує ділянки та проєкти зведення будинків. На Херсонщині проживають 16 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 

За словами Гусєва, на контрольному пункті в’їзду-виїзду “Чонгар” на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом буде створено спеціальний хаб з розвиненою інфраструктурою для комфортного перетину КПВВ, побудовано якісні дороги та забезпечено транспортне сполучення.

“Моя ідея в тому, щоб вони побачили, як ми ставимося до людей, до кримчан. Ти приїздиш, а тут – “місто-сад”. Відчуваєш різницю, адже тут усе на вищому рівні: заправка, школа, дитсадок, будинки”, – зазначив президент і закликав Антона Кориневича стати рушієм цього проєкту.

Повідомляється, що президент акцентував на важливості реалізації програми, яка спрощує процедуру навчання дітей з окупованих територій в українських закладах вищої освіти.

“Щоб одразу на КПВВ вони отримували всі документи та знали про можливість вступити до будь-якого вишу”, – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, Антон Кориневич під час зустрічі просив президента сприяти пришвидшенню доопрацювання законопроєкту щодо захисту політичних в’язнів, представив бачення концепції перехідного правосуддя та наголосив на важливості підтримки кримськотатарського народу.

Володимир Зеленський підтримав пропозицію про створення спеціального фонду, який надаватиме талановитим кримчанам гранти на розвиток, навчання, представлення нашої держави на міжнародних майданчиках.

“Це виключно гуманітарна ініціатива. Вона покаже, що ця держава їх чекає, що Україна – справді Європа та свобода”, – заявив Антон Кориневич.

Нагадаємо, 11 та 12 лютого на Херсонщині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з прав людини за участю мешканців півострова. Під час цієї зустрічі кримчани розповіли про порушення їхніх прав у Криму, а також про важливість безперешкодного доступу до якісних медичних, освітніх, адміністративних та інших послуг.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: