На Херсонщині через російську вибухівку одна цивільна людина загинула, інша – травмувалася
У вівторок, 28 лютого, через російську вибухівку загинув один цивільний мешканець села Благодатне. Інший чоловік дістав поранення поблизу села Архангельське.
Про це повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація.
“Вчора 48-річний мешканець села Благодатне, нехтуючи правилами безпеки, приніс додому знайдений вибуховий пристрій. У літній кухні чоловік спробував розібрати знахідку. Стався вибух. Від отриманих травм постраждалий помер у машині швидкої допомоги”, – йдеться в повідомленні.
Тим часом у полі за селом Архангельське на міну натрапив водій на тракторі. Унаслідок детонації міни трактор спалахнув, тож чоловіка довелося рятувати. Наразі медики надають йому необхідну допомогу.
В адміністрації вкотре наголосили, що пересування територіями, які ще не обстежили сапери, є смертельно небезпечним. Сільськогосподарські угіддя, лісосмуги, узбіччя доріг, узбережжя водойм та поля можуть бути заміновані.
“Якщо ви помітили підозрілий предмет – до нього не можна наближатися і тим більше торкатися цієї знахідки! Треба негайно відійти на безпечну відстань та зателефонувати в ДСНС або поліцію. Будьте уважні, життя у вас одне!” – підсумували в ОВА.
Загалом минулої доби на Херсонщині через російську агресію пʼятеро людей загинули, а семеро – дістали поранення різного ступеня тяжкості.
Так, російські загарбники 86 разів обстріляли мирні населені пункти Херсонщини, а обласний центр – дев’ять разів. Били з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків, БПЛА та авіації. Ворожі снаряди поцілили в територію державного підприємства та домівки жителів Херсонщини.
Нагадаємо, що 28 лютого окупанти обстріляли деокуповану територію Херсонщини та обласний центр. Унаслідок цього загинули двоє людей, поранення дістала щонайменше одна цивільна жінка. Внаслідок обстрілу пошкоджені будинки, лінії електропередач, газопроводи, тепломережа та автотранспорт.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.