На Харківщині виявили ще три тіла вбитих цивільних: одним із загиблих є волонтер, який допомагав ЗСУ
13 жовтня прокурори Куп’янської окружної прокуратури Харківської області спільно зі слідчими поліції у селищі міського типу Куп’янськ-Вузловий виявили тіла трьох вбитих цивільних.
Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
Один із загиблих – місцевий мешканець, його поховав товариш на території домоволодіння. Чоловік розповів правоохоронцям, що 21 вересня російський військовий вистрілив в голову його знайомого через те, що той допомагав українській армії та повідомляв місця дислокації окупантів.
Також на узбіччі дороги слідчо-прокурорська група виявила ще два тіла – чоловіка та жінки. За попередньою версією слідства, загиблі потрапили під мінометний обстріл російських військовослужбовців.
Триває досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). Огляд місця події проводився спільно зі слідчими Куп‘янського РВП ГУНП в Харківській області.
Раніше ZMINA писала, що у лісі поблизу села Капитолівка Харківської області місцевий мешканець знайшов братську могилу. У ній виявили два тіла цивільних чоловіків, які 23 березня пішли у ліс і зникли. Разом з цивільними був похований і місцевий атовець, якого окупанти викрали прямо з дому.
Також прокурори разом із правоохоронцями провели огляд низки місць, де проживали російські військові під час окупації Липецької сільської територіальної громади. У Черкаських Тишках ексгумували тіло 58-річного місцевого мешканця. Його поховали односельці на території приватного домоволодіння. За попередньою версією слідства, його вбили російські військові 21 квітня.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і платні психологічні консультації.