На Харківщині евакуювали жінку, яка ледь не згоріла у власному будинку після російського удару
У Харківській області поліція допомогла евакуюватись літній жінці.
Про це розповіли у Нацполіції.
Евакуйована жінка з поліціянтами, які допомагали їй вибратись з небезпеки68-річну жінку вивезли з-під російських обстрілів з селища Козача Лопань.
Деркачівська громада, де знаходиться населений пункт, є прикордонною, тож атаки РФ тут не припиняються ні на день. Під час одної з таких росіяни поцілили по її будинку дроном, яким управляли віддалено. Як наслідок дім повністю вигорів, а жінка дивом вижила, встигнувши лише забрати документи.
Поліціянти, до яких вона звернулась по допомогу, приїхали на броньованій автівці та відвезли жінку спершу до гуманітарного центру у регіоні, а згодом до Харкова. У повідомленні не уточнюють, чи знайшли місце, де цивільна може зупинитись тимчасово або постійно.
Серед переселенців в Україні житло лишається головною проблемою на новому місці, а через брак допомоги та підтримки літні, особливо якщо мають інвалідність, опиняються в ізоляції або спецзакладах.
ZMINA розповідала про роботу волонтерів на Харківщині, які допомагають людям виїжджати з небезпеки.
Нагадаємо, що на старших людей російське повномасштабне вторгнення продовжує впливати не так, як на решту в Україні, тож їх непропорційно більше серед загиблих. В ООН припускали, що до цього призвело те, що їхні потреби якісно не врахувала влада.
Упередження щодо віку були поширені в Україні й до повномасштабного російського вторгнення, тож чимало вважали, що нібито існує вік, коли пізно змінити фах. У світі кожна друга людина має упередження про вік, але переважно ейджизм поширений у країнах з низьким і середнім рівнем доходу.