На Харківщині ексгумували тіло ще одного цивільного, якого застрелили російські окупанти
У Харківській області правоохоронці ексгумували тіло мешканця села Циркуни, якого у травні минулого року розстріляли російські військовослужбовці.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.
“За процесуального керівництва Дергачівської окружної прокуратури Харківської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України)”, — йдеться у повідомленні.
За даними слідчих, у травні 2022 року жителя села Циркуни розстріляли російські військовослужбовці під час окупації населеного пункту.
17 лютого 2023 року правоохоронці ексгумували його труп. Під час огляду тіла виявили сліди насильницької смерті чоловіка. Для встановлення причини смерті тіло загиблого направили до Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи.
Нагадаємо, з початку вересня 2022 року і станом на початок січня поточного року у звільнених районах Харківської області українські правоохоронці виявили понад 920 тіл цивільних, які загинули через військове вторгнення росіян. Серед убитих 25 дітей.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.