На Харківщині через обстріли російських військових за добу загинуло троє людей
“За добу окупанти завдали по Харкову 5 артилерійських обстрілів. Постраждали Салтівка, ХТЗ. По області зазнали обстрілів Богодухів (уперше. – Ред.), Золочів, Мала Данилівка, Чугуїв. На жаль, загинули 3 людей, 8 мирних мешканців отримали поранення”, – повідомив голова ОВА.
Загалом кількість обстрілів зменшилася, але влада просить громадян не втрачати пильності.
Від сьогодні в області змінюється час комендантської години – із 21.00 до 6.00 (до цього була з 20.00 до 6.00. – Ред.). У цей час заборонено пересуватися містом пішки та транспортом.
Бої тривають в Ізюмському районі.
“Ворог намагається проводити наступальні дії у напрямках Барвінкового. Але ЗСУ тримають позиції, тому спроби наступу окупантів успіхів не мають. Наші бійці проводять на сьогодні не одну успішну бойову операцію. Але поки що не про всі можемо говорити. Російські окупанти деморалізовані та відмовляються йти в бій“, – зазначив голова ОВА.
Раніше ZMINA повідомляла, що в Золочеві Харківської області чоловік загинув від російського снаряда, який влучив у його будинок.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.