На деокупованій Херсонщині двоє цивільних підірвалися на мінах
Так, у лікарню міста Кривий Ріг доставили 26-річного жителя Милівської громади Бериславського району з переломами та мінно-вибуховою травмою. За попередніми даними, чоловік наступив на міну. Поліція з’ясовує всі обставини події.
Ще один житель Бериславського району отримав травми, коли під час збирання дров наступив на вибуховий предмет.
“Розмінування територій, де велися бойові дії, досі триває, тож небезпечно ходити в ліс, на водойми, поля, не можна наближатися до розбитої ворожої техніки, заходити до покинутих споруд та будинків, з’їжджати на узбіччя доріг, підіймати з землі підозрілі предмети”, — наголосили у поліції.
Правоохоронці нагадали про заборону на відвідування лісів, лісосмуг, полів та інших ділянок деокупованих територій, де потенційно можуть перебувати вибухонебезпечні предмети, нерозірвані снаряди та міни.
Також у поліції зазначили, що за добу 11 лютого правоохоронці відкрила 29 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських окупантів на Херсонщині.
Нагадаємо, в Україні хочуть створити центр гуманітарного розмінування, який виконуватиме функції аналітичного центру та узагальнюватиме інформацію щодо потреб розмінування в міністерств, ОВА, країн-партнерів та міжнародних організацій.
Раніше ZMINA повідомляла, що після 24 лютого площа та обʼєми замінування території України зросли в 10 разів. На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.