В Україні планують створити центр гуманітарного розмінування

Дата: 11 Лютого 2023
A+ A- Підписатися
В Україні хочуть створити центр гуманітарного розмінування, який виконуватиме функції аналітичного центру та узагальнюватиме інформацію щодо потреб розмінування в міністерств, ОВА, країн-партнерів та міжнародних організацій.
 
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
 
Джерело: телеграм-канал Дениса Шмигаля

“На нараді з МВС, Міноборони, Мінекономіки та ДСНС обговорили проблемні питання гуманітарного розмінування в Україні та обов’язки майбутньої установи. Український центр гуманітарного розмінування покращить координацію між усіма суб’єктами протимінної діяльності. А також дасть можливість залучити всі можливі ресурси для проведення розмінування.”, написав посадовець. 

Глава уряду додав, що через російську агресію Україна на сьогодні є однією з найзабрудненіших мінами та снарядами країн у світі. Гуманітарне розмінування є першим етапом відновлення деокупованих територій, який дає можливість почати відбудову житла й критичної інфраструктури.

Раніше ZMINA повідомляла, що після 24 лютого площа та обʼєми замінування території України зросли в 10 разів. Станом на середину листопада у нашій країні заміновано 30% територій, за площею це – як дві Австрії. 

На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter