МЗС заявляє про врегулювання “мовного питання” з Угорщиною
Міністерство закордонних справ України закінчило тривалі переговори з угорською стороною щодо низки ключових питань.
Як повідомляє на своїй сторінці в Twitter заступник голови МЗС Василь Боднар, українська та угорська сторони, зокрема, узгодили шляхи врегулювання “мовного питання”.
Ще одним підсумком переговорів стало започаткування спільного прикордонного контролю та домовленість розвивати прикордонну інфраструктуру.
“Крок по кроку до нормальності”, – зазначив Боднар.
З обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися узгодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання “мовного питання”, започаткування спільного прикордонного контролю, розвиток прикордонної інфраструктури.Крок по кроку до нормальності pic.twitter.com/EZlNxbgFqi
— Vasyl Bodnar (@VasylBodnar) 7 лютого 2018 р.
Нагадаємо, 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції та Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.
Наприкінці вересня Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у Венеційську комісію. Там зробили висновок, де, зокрема, рекомендували розпочати новий діалог з представникам нацменшин і усіх зацікавлених сторін щодо мовного питання в освіті, та забезпечити довший перехідний період для поступового здійснення реформи.
В МОН на рекомендації “Венеційки” відповіли трьома моделями освіти для нацменшин. В міністерстві враховували освітні потреби дітей різних національних громад, зважаючи на такі критерії, як вразливість мови, мовне середовище, в якому проживає меншина, та мовна група, до якої належить відповідна мова.