МЗС вимагає спростування заяви глави ВМС Німеччини про те, що Україна не поверне Крим

Дата: 22 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Командувач Військово-морських сил Німеччини Кай-Ахім Шенбах заявив, що окупований РФ Крим ніколи не повернеться до складу України. У Міністерстві закордонних справ України назвали подібні висловлювання категорично неприйнятними та вимагають спростування.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву речника МЗС Олега Ніколенка.

Кай-Ахім Шенбах. Джерело: Associated Press

Глава ВМС під час конференції Індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара заявив, що окупований Росією Крим нібито ніколи не повернеться до складу України.

Крим “пішов” і ніколи не повернеться, це факт. І ми повинні керуватись фактичним станом справ, а не емоціями“, – сказав Шенбах.

Він також зазначив, що наразі Україна не може виконати вимоги щодо вступу до Північноатлантичного альянсу, оскільки її частина окупована. Водночас Кай-Ахім Шенбах наголосив, що Захід “не може і не повинен давати Росії право голосу” щодо прийняття нових членів у НАТО.

Кримський півострів може бути втрачений лише в уяві німецького віцеадмірала. Крим неодмінно повернеться завдяки наполегливим зусиллям України та її партнерів, які виявлятимуть рішучість в протидії державі-агресору. У зв’язку з цим потребує роз’яснення з боку німецького уряду, як слова командувача ВМС корелюються з послідовною підтримкою Німеччиною Кримської платформи“, – йдеться у заяві речника МЗС Олега Ніколенка.

В МЗС України зазначили, що були здивовані почути слова Шенбаха про необхідність відновлення діалогу з Росією тоді, як кількість жертв російської агресії в нашій країні вже перевищила 14 тисяч, а понад стотисячна армія Росії вишикувалася вздовж українського державного кордону.

На території самої Німеччини російські спецслужби знищують політичних опонентів, проводять дезінформаційні кампанії та намагаються втручатися у внутрішні справи. Навіть намагання зрозуміти Путіна з боку командувача ВМС Німеччини повинно мати свої моральні, політичні та безпекові межі. У цьому випадку ці межі грубо порушені“, – написано в заяві.

МЗС України вимагає публічного спростування з боку уряду Німеччини висловлювань командувача ВМС, які підривають суверенітет та територіальну цілісність України і нівелюють зусилля із деескалації безпекової ситуації в Європі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: