МОЗ запровадило нові правила проведення медичних оглядів дітей як вдома, так і в медзакладах

Дата: 16 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоровʼя України запровадило оновлений регламент і встановило нову періодичність проведення медичних оглядів дітей як удома, так і в медичних установах.

Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Фото: Віктор Ляшко

Ляшко звернув увагу на те, що за останнє десятиліття рівень народжуваності в Україні знизився майже на 40%, а війна ще більше поглибила демографічну кризу. Він наголосив, що забезпечення доступу до якісних медичних послуг є одним із ключових аспектів Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року, яку уряд затвердив минулого року. З цією метою МОЗ уніфікувало підходи до обстеження дітей від народження до чотирирічного віку, запровадивши програму “Турбота з народження вдома”.

Міністр наголосив на важливості надання дітям у перші роки життя належної медичної допомоги, а також забезпечення батьків детальною інформацією щодо здоров’я малюка, його харчування, дотримання правил гігієни, вакцинації та профілактики нещасних випадків.

За словами Ляшка, домашні візити є не лише медичним обстеженням, а й інструментом для підтримки сімей. Під час таких візитів медичні працівники допомагають батькам навчитися розпізнавати ранні ознаки проблем у розвитку дитини, надають психологічну підтримку та розповідають, як створити безпечні умови для дитини.

Насамкінець міністр подякував UNICEF Ukraine за участь у підготовці медичних працівників, яка дозволяє покращувати якість надання послуг сім’ям із дітьми.

За інформацією МОЗ, протягом 2024 року у семи областях України відкрили 12 тренінгово-ресурсних центрів. У 2025 році планується відкриття ще 10 таких центрів.

Фото: Віктор Ляшко

У межах пілотного проєкту медсестри вже здійснюють візити до домівок у 15 регіонах, зокрема прифронтових та інших районах, поєднуючи гуманітарну допомогу з заходами відновлення та розвитку. Минулого року понад 40 000 дітей, їхніх батьків і опікунів отримали послуги під час домашніх візитів, які надавали понад 1 100 медпрацівників, що пройшли спеціальні навчання. У 2025 році ця програма буде доступною у всіх регіонах країни.

Нагадаємо, що подібні ініціативи є особливо важливими, враховуючи масштабні руйнування медичної інфраструктури. Так, внаслідок воєнних дій станом на кінець грудня 2024 року від початку повномасштабної війни російські війська пошкодили 1938 об’єктів у 715 медичних установах України та повністю зруйнували 297 об’єктів у 114 лікарнях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter