Мінветеранів не знайшло порушень в історії з образами колегою ветерана Євгена Шибалова
Результати службової перевірки у Мінветеранів не виявили порушень у ситуації з образами з боку колеги, розголос якій надав ветеран Євген Шибалов.
Про це розповіли у міністерстві на запит “Інтерфакс-Україна”.

Посадовці зазначили, що збирали, між іншим, письмові пояснення працівників, але жодних фактів порушень не знайшли. Також додали, що “Шибалов, перебуваючи на посаді в Мінветеранів, зі скаргами про наявні факти порушень його прав або перешкод у їх реалізації до керівника служби міністерства не звертався”.
Ветеран Шибалов казав, що мав конфлікт з ексзаступницею міністра в справах ветеранів з питань європейської інтеграції Русланою Величко-Трифонюк.
Чоловік, який влаштувався у міністерство після звільнення з російського полону, розповідав, що образи на його адресу не були поодинокі, а заяви на звільнення він писав не один раз.
З Величко-Трифонюк ветеран був знайомий із 2014 року, коли обоє були активістами, казав він.
“Коли почав з нею працювати, дуже скоро зрозумів, що товаришувати й бути підлеглим – це дуже різні речі. Одразу помітив, що вона полюбляє принижувати тих, хто від неї залежить. Просто така манера спілкування… Люди мирилися з такою манерою її спілкування. Сприймаючи це, скоріше, як її недолік. Переваг ніби більше – розумна, ідейна, наполеглива”, – додавав він.
Шибалов після звільнення з міністерства влаштувався таксистом й нині розповідає про досвід нової роботи на сторінці у фейсбуку.
Зі свого боку Величко-Трифонюк після розголосу у медіа звернулась до низки редакцій з вимогою спростувати поширену про неї інформацію. Вона наполягала, що звільнилась за власним бажанням, а її ім’я в офіційній публікації міністерства з’явилось не через дотичність до випадку.
Пресслужба повідомила про скерування документів на звільнення Величко-Трифонюк, використавши словосполучення “окремо інформуємо”.
“Фраза “окремо інформуємо” використана в тексті посту для виділення певної інформації, яка є окремою від основного змісту та стосується деталей повідомлення, яке не було згадане раніше. В одному пості розміщена інформація щодо різних подій, не пов’язаних між собою”, – казала Величко-Трифонюк у листі до редакції ZMINA.
Втім, ветеран Шибалов наполягав, що керівництво міністерства нібито дозволило звільнитись посадовиці з формулюванням “за власним бажанням” у документах. Такі випадки в Україні не є поодинокими.
До прикладу, торік “за власним бажанням” звільнився публіцист і старший науковий співробітник Музею історії України в Другій світовій війні Роман Кабачій. До цього він назвав “згорілими комками” загиблу через російський обстріл родину, що спричинило обурення громадськості.
“За власним бажанням” звільнили у 2023 році й радника Офісу президента Олексія Арестовича. Насправді це сталося після того, як він сказав у трансляції в мережі, що російська ракета влучила в житловий будинок у Дніпрі 14 січня 2023 року, тому що її збили українські військові.
Нагадаємо, що торік у Києві з посади звільнили поліціянтку, яка назвала ветерана Павла Якімчука “конченим інвалідом”, бо той зробив їй зауваження за паркування на місці для людей з інвалідністю.