Історик звільнився з Музею Другої світової після того, як назвав жертв російського обстрілу “згорілими комками”

Дата: 14 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Публіцист і старший науковий співробітник Музею історії України в Другій світовій війні Роман Кабачій звільнився після того, як публічно назвав загиблу внаслідок російського обстрілу на Харківщині родину “згорілими комками”. 

Про це повідомили в музеї.

Роман Кабачій. Фото: ГО “Громадський простір”

Кабачій висловився так щодо родини Путятіних, які згоріли в будинку разом із двома дітьми після російського обстрілу 12 лютого. Частина сім’ї ховалась у ванній, а інша – у коридорі та на кухні. 

Чоловік критикував загиблих, що ті не вивезли неповнолітніх у безпеку, а щодо мети невиїзду, то припустив, що батьки були держслужбовцями й отримували заробітну плату, тому й лишались у регіоні. Під відповідною публікацією з’явилося чимало коментарів, у яких користувачі дивувались, що Кабачій не співчуває загиблим. 

“Співчуття кому?? П’ятьом згорілим комкам??” – написав він у відповідь. 

Нині цей допис не доступний, втім у медіа лишилися скриншоти.

Фото: Детектор медіа

Кабачій після розголосу перепросив за свої слова, втім на роботі однаково розкритикували історика.

Звільнення за власним бажанням у музеї назвали “непростим кроком”. Кабачій у коментарях до допису закладу подякував за отриманий досвід. 

Нагадаємо, що торік з Львівської політехніки звільнили мовознавицю та колишню нардепку Ірину Фаріон, після того як вона назвала українських військових “московоротими”, якщо вони не перейшли на українську мову. 

Фаріон втратила посаду не за власним бажанням, а через порушення 41-ї статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням цієї роботи.

Законність звільнення Фаріон підтвердили в суді. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter