Мінкульту відомо про понад 380 випадків пошкодження та руйнування росіянами пам’яток культури

Дата: 15 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Станом на 15 червня в Україні зафіксували вже понад 380 випадків пошкоджень та руйнувань російськими військовими пам’яток архітектури, археології, релігії й історії. 

Про це під час брифінгу повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

Зруйнована внаслідок російських обстрілів церква в Харкові. Фото: DPA

Злочини росіян проти культурної спадщини зафіксували на території 13 областей та в Києві. У міністерстві кажуть, що збільшилася кількість зафіксованих руйнувань щодо культурної спадщини Харківщини, яких уже налічили 97 епізодів, найбільше (79) – у самому Харкові та його околицях. 

Другим регіоном за кількістю руйнувань стала Донеччина – 89 епізодів, з них 53 в Маріуполі. На Київщині постраждали щонайменше 70 об’єктів, з них найбільше в Бучанському районі – 44. В Чернігівській області зафіксували 38 випадків, в Луганській та Сумській областях – по 28.

Крім того, про 12 випадків відомо в Запорізькій області, шість – у Житомирській, по п’ять – у Києві та на Херсонщині, чотири – на Миколаївщині, три – в Дніпропетровській області, два – в Одеській, і один – у Львівській. 

Об’єкти зазнали різних ступенів ураження, зокрема: 

  • 173 – легкого, це близько 50% зареєстрованих епізодів майже по всіх регіонах України, крім Донеччини; 
  • 123 – середнього: до 50% на Донеччині та 25–30% у Запорізькій області, на Київщині, Луганщині, Сумщині, Харківщині, Чернігівщині;  
  • 58 – важкого: до 25% на Донеччині та 10–15% на Харківщині, Чернігівщині та Київщині;
  • дев’ять об’єктів на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині знищено повністю;
  • стан 25 пошкоджених об’єктів залишається невідомим.
Фото: Bernat Armangue / AP

Зруйнованими та пошкодженими внаслідок російського вторгнення стали 119 об’єктів культурної спадщини, серед яких 21 пам’ятка національного значення, 91 місцевого та сім щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.    

Також руйнації зазнали 142 релігійні споруди, з них 51 перебуває на обліку як пам’ятка історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова. У міністерстві кажуть, що від дій окупантів саме релігійні споруди постраждали найбільше. 

Знищили росіяни й 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століть, 30 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 75 споруд будинків культури, театрів та бібліотек.

Нагадаємо, що Мінкульт запустив інтерактивну Мапу культурних втрат, де веде статистику зруйнованих унаслідок російської агресії культурних об’єктів.

Фотографія обкладинки: ЕРА

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: