Мінцифри: Навіть з новим порядком узяття на військовий облік повістки через “Дію” не надходитимуть

Дата: 09 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Повістки через “Дію” не надходитимуть навіть із затвердженим наприкінці минулого року новим порядком узяття на військовий облік.

Про це сказав керівник з розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік у коментарі “The Village Україна”. 

Про новий порядок, який урядовці ухвалили ще 30 грудня 2022-го, відомо стало лише в перші дні цього року. 

Документ серед іншого передбачає, що вже 2023 року приймати на роботу або навчання військовозобов’язаного зможуть лише після надання військового квитка, показувати який можна буде в “Дії”. Жодних деталей про те, як впроваджуватимуть е-квиток і як він працюватиме, урядовці не давали.

“Більшість державних сервісів та послуг майже завжди передбачають можливість їх запровадження онлайн у Дії. Війна показала, що доступність цифрових сервісів для громадян  одне пріоритетних рішень”, – каже Банік. 

Водночас у постанові не йдеться про повістки. 

“Ні ця постанова, ні будь-яка інша не передбачає надходження повісток через Дію. У нашому плані роботи поки немає таких завдань”, – запевнив посадовець. 

Минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з ним, під час дії воєнного стану:

  • призов на строкову військову службу не проводиться;
  • призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку;
  • здійснюється організація та проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних або вилучення з військового обліку;
  • відбувається скерування призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або ухвалення рішення про відмову в такому скеруванні.

Нагадаємо, що торік влітку Генштаб ЗСУ повідомив – військовозобов’язаним чоловікам для поїздок знадобиться дозвіл керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

Президент України Володимир Зеленський тоді розкритикував такий підхід й закликав Генштаб не ухвалювати подібні рішення без його відома. Дію порядку надання такого дозволу скасували й відправили на доопрацювання.

Окрім цього, в парламенті торік виступали з ідеєю ув’язнювати до 10 років військовозобов’язаних українців, які не повертаються з-за кордону.  Після критики фракція “Слуга народу”, депутати якої й були співавторами ідеї, оголосила, що не підтримуватиме “шкідливий і небезпечний” документ. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter