“Менструація – різна, і це – ок”: у Львові відбулася вулична акція
У Львові активістки провели вуличну медіаакцію під назвою “Менструація – різна, і це – ок”. Вони прагнули привернути увагу львівʼян до теми стигматизації менструації.
Про це повідомляє громадська організація “Феміністична майстерня”.
“Чимало людей не знають, що це таке, коли вперше менструюють, думають, що вони помирають. Або ж не знають, що менструальна рідина — не синього кольору, як це показують в рекламі. Це – не норма. Ми, як суспільство, маємо з цим боротися. Тому і закликаємо вголос сказати, що менструація – це природно і красиво, її не треба соромитися чи говорити про неї лише пошепки”, – зазначають активістки.
“Феміністична майстерня” продовжує медіакампанію, спрямовану на нормалізацію цієї теми й хоче створити суспільство, де кожна людина відчуває себе комфортно та вільно.
“Менструація – це природний процес. Це так же нормально, як для квітів – рости, для плодів – дозрівати. Суспільство зробило цей процес – табу, чимось соромітницьким”, – підкреслила громадська організація.
Раніше, у лютому цього року, волонтерку та активістку Світлану Дубину заблокували у вінницькому чаті переселенців через її оголошення про лекцію щодо менструації. Адміністратор групи пояснив свої дії тим, що такі анонси нібито “ображають почуття чоловіків”, які також читають у чаті.
Наступного дня після розголошення інциденту адміністратор чату перепросив Дубину та запросив її назад до групи. Активістка зазначила, що помічниця адміністратора провела з ним додаткову просвітницьку кампанію щодо питань жіночого здоровʼя.
Нагадаємо, що у деяких країнах тотальна стигматизація менструації часто призводить до критичних наслідків. Так, у серпні минулого року у Непалі померла 16-річна Аніта Чанд, яка жила в окремій старій хатині, куди її вигнали рідні на час менструації. Там її вкусила змія.
У регіоні досі застосовується так звана практика “чхаупаді” – це форма табу, коли жінкам і дівчатам забороняють займатися побутовими справами під час менструації, оскільки вони тоді вважаються “брудними”. Це практикують переважно в західній частині Непалу.
Загалом ця практика заборонена в країні з 2005 року. За “чхаупаді” карають ув’язненням до трьох місяців і штрафом у розмірі 2 тисяч непальських рупій (близько 26 доларів).