Механізму для визволення з полону українських журналістів не існує, його має створити міжнародна спільнота – НСЖУ
Міжнародна спільнота має створити механізм для визволення з полону українських журналістів, наразі його не існує.
Про це сказала перша секретарка Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Ліна Кущ під час Всеукраїнської онлайн-конференції “Уроки 2024: про стійкість українських медіа”.
Вона заявила, що на зустрічах із представниками дипломатичного корпусу, міжнародних організацій питання створення механізму звільнення українських медійників з полону РФ обговорюється постійно.
Цього року НСЖУ спільно зі шведською організацією Civil Rights Defenders провела низку заходів, спрямованих на документування злочинів проти медійників з боку окупантів, на підтримку полонених журналістів, а також на адвокацію їхнього визволення.
“Для поширення інформації про злочини РФ проти журналістів ми створили 20 історій про медійників, які постраждали внаслідок війни. Це поранені журналісти, ті, чиє житло або редакція зруйновані росіянами тощо. Також ми створили близько десятка роз’яснювальних матеріалів для публікації в локальних медіа”, – розповіла Кущ.
Серед заходів НСЖУ – виставка робіт фотографа і художника Євгена Зінченка, присвячена полоненим українським журналістам. Одна з героїнь фотопроєкту – Вікторія Рощина, яка загинула в полоні росіян. Виставку демонстрували, зокрема, у Страсбурзі під час міжнародної конференції Ради Європи.
Також спілка видає друком буклет, у якому зібрано основні напрями, за якими Росія чинить злочини проти українських журналістів.
Водночас час видали брошуру з історіями 20 кримських журналістів, які зазнали утисків від окупаційної влади півострова.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що НСЖУ презентувала унікальну фотовиставку “Розстріляна свобода слова”. Головна мета експозиції – привернути увагу громадськості до долі зниклих безвісти, незаконно засуджених та позбавлених волі українських журналістів.
На колажах зі світлин фотографа Євгена Зінченка – 10 медійників, зокрема Дмитро Хилюк, Ірина Данилович, Ірина Левченко, Сергій Цигіпа та інші викрадені росіянами працівники ЗМІ.