Меджліс просить МОК не допустити російських і білоруських спортсменів до Олімпіади

Дата: 28 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Міжнародний олімпійський комітет не допускати російських і білоруських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року.

Таку заяву оприлюднив голова Меджлісу Рефат Чубаров у своєму телеграм-каналі.

Лідери кримськотатарського народу нагадали МОК, що Олімпійська хартія встановлює основні принципи та найважливіші цінності Олімпізму. Документ указує на те, що метою Олімпізму є “напрям спорту на благо гармонійного розвитку людства, сприяючи створенню мирного суспільства, що дбає про збереження людської гідності”.

Меджліс наголошує, що участь представників РФ та Білорусі ці два прототалітарні режими використають для виправдання геноциду українців і кримських татар.

“Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Виконавчий комітет МОК… провести ретельну перевірку всіх учасників Олімпіади-2024 щодо їх можливої підтримки актів агресії, спроб анексії територій суверенних держав, проявів расової дискримінації та переслідувань, включаючи ситуацію в окупованому Криму, – мовиться в повідомленні.

Меджліс наголошує: якщо громадянин Росії не вчиняє дій, спрямованих проти війни в Україні, не засуджує воєнних злочинів РФ, не виступає проти окупації Криму, то його позиція вважається аналогічною до позиції Кремля.

Як відомо, у січні МОК оголосив план, який дасть російським і білоруським представникам можливість брати участь у літніх Іграх-2024 в Парижі та зимових Іграх-2026 у Мілані. Відповідно до цього плану, спортсмени виступатимуть як “нейтральні”, не представляючи свою країну за допомогою прапора, гімну, форми чи іншої ідентифікації.

США, Канада та більшість європейських країн розкритикували це рішення. Україна не відкидає бойкоту Олімпіади, якщо російських і білоруських спортсменів таки допустять до змагань, заявив у січні міністр спорту України Вадим Гутцайт.

28 березня, на початку триденного засідання виконкому МОК, президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах знову  виступив на захист планів допуску російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань.

Томас Бах

“Ми бачимо це (участь росіян і білорусів. – Ред.) майже щодня в багатьох видах спорту. Ми бачимо це особливо в тенісі, у велоспорті. Ми бачимо це в деяких змаганнях з настільного тенісу, в хокеї, в гандболі. Ми бачимо це у футболі та в інших лігах – у Сполучених Штатах, а також у Європі, і ми також бачимо це на інших континентах”, – стверджує він.

Утім, у футболі збірна Росії є поза межами відбірного турніру Євро-2024, а клуби з цієї країни не виступають у єврокубках. Білоруська збірна у відборі чемпіонату Європи участь бере, але домашні матчі проводить на нейтральних полях, зауважує Крим.Реалії.

Минулого тижня президент World Athletics Себастьян Коу оголосив, що російські та білоруські легкоатлети все ще будуть виключені з міжнародних змагань “в осяжному майбутньому” через неспровоковане повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Так Коу підтвердив рішення організації, ухвалене в березні 2022 року.

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

У березні 2023 року речник російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що домовлятися про мир з Україною зараз неможливо, Росія продовжить воювати, щоб захопити українські землі. 

“Поки що жодних передумов для переходу процесу в мирне русло немає. Для нас абсолютним пріоритетом продовжує залишатися і залишатиметься завжди досягнення поставлених цілей. Наразі вони можуть бути досягнуті лише військовим шляхом”, – цитує Пєскова агентство РИА Новости.

За даними Офісу генпрокурора України станом на березень 2023 року, унаслідок військової збройної агресії РФ скоєно 72 тисячі воєнних злочинів. Загинули майже 10 тисяч цивільних осіб, понад 13 тисяч цивільних зазнали поранень. Понад 80 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури зруйновані або пошкоджені.

Із 24 лютого 2022 до 15 лютого 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 21 293 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в 1141 населеному пункті України: 8 006 загиблих і 13 287 поранених.  В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Ірпінь, Київська область, 1 квітня 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Сім’ї внутрішньо переміщених осіб зі сходу країни тікають від конфлікту до Львова, 10 березня 2022 року

Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter