Медведчука та Козака звинуватили в підриві інформбезпеки України на користь РФ

Дата: 12 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Народних депутатів України від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука та Тараса Козака підозрюють у допомозі Росії в підривній діяльності проти України шляхом ведення інформаційної війни.

Про це 11 травня заявили генеральна прокурорка Ірина Венедіктова та голова Служби безпеки України Іван Баканов.

Джерело: gp.gov.ua

Так, у 2020 році підозрювані брали участь у доопрацюванні розробленої органами країни-окупанта програми “Проєкт “Промінь”, метою якої є здобуття можливості керувати подіями в Україні. Він був спрямований на формування мережі агентів впливу, лояльного до Російської Федерації прошарку населення, просування та лобіювання в Україні політичних, геоекономічних та інших інтересів РФ, ухвалення вигідних для РФ управлінських, економічних, політичних рішень.

Водночас один з народних депутатів, згідно з відведеною йому роллю пособника скоєння злочину, виконував вказівки та доручення іншого, зокрема щодо систематичного спілкування з представниками РФ та обміну інформацією, йдеться в повідомленні.

Козаку та Медведчуку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради, а також у незакінченому замаху на розграбування національних цінностей на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, підозрювані для сприяння країні-агресору в розграбуванні національних цінностей на окупованій території Криму у 2015 році передали РФ документальну базу родовища “Глибока”, розташованого в прикерченському шельфі Чорного моря у виключній морській економічній зоні України. Без цих документів та інших вчинених ними та їхніми спільниками дій, на переконання спеціалістів, процес підготування та розроблення родовища окупаційною владою РФ зайняв би роки та потребував би значних матеріальних ресурсів. Ресурси родовища в грошовому еквіваленті становлять понад 38 млрд гривень.

Спецдозвіл на користування надрами родовища “Глибока” у 2012 році отримало українське ТОВ “Нові проекти”. Керівництво ним через афілійованих осіб здійснює один із вказаних народних депутатів. До процесу незаконної перереєстрації юридичної особи в РФ він залучив іншого народного депутата, який фактично є підпорядкованою йому особою, та посадових осіб уряду Російської Федерації.

У такий спосіб на тимчасово окупованій території відповідно до російського законодавства був створений “правонаступник” зареєстрованого в Україні підприємства “Нові проекти” (Україна) – ООО “Новые проекты” (РФ), зокрема для того, щоб сплачувати податки в РФ.

Після перереєстрації на підставі вже наявних українських дозволів та готових технічних документів товариство “Новые проекты” розпорядженням уряду РФ отримало так звану ліцензію на геологічне вивчення надр, розвідування та видобуток вуглеводневої сировини до 2046 року.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні, розпочатому у 2021 році, триває і здійснюється слідчими Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, що генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри в держзраді народним депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку, власнику санкційних проросійських телеканалів NewsOne, ZIK та “112 Україна” 11 травня. Обох підозрюють у держзраді. 

Також відомо, що СБУ провела обшуки в будівлі на вулиці Монтажників у Києві, де, ймовірно, розташований будинок Медведчука. За інформацією Венедіктової на 11 травня, за результатами обшуків “місце перебування нардепа не встановлено, тому СБУ вживаються відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою”.  

Проти Медведчука в Україні запроваджено санкції на три роки через фінансування тероризму, політик оскаржує їх у суді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter