Медіарух закликає громадян і бізнес підтримати незалежні медіа через припинення фінансування програм USAID

Дата: 28 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Український Медіарух звернувся до громадян, підприємств, а також міжнародних та іноземних благодійних організацій з проханням надати термінову допомогу українським медіа та медійним громадським організаціям, чиє існування і діяльність опинилися під загрозою через втрату інституційного фінансування.

Відповідну заяву оприлюднив Інститут масової інформації.

Фото: Canva

У ній ідеться, що незалежні українські медіа є важливим елементом, який відрізняє країну від Росії. Вони представляють голос українських цінностей, свободи та демократії, що дозволяє українському суспільству залишатися стійким навіть у найскладніші часи. Сьогодні ці медіа потребують підтримки як ніколи раніше.

Нещодавнє розпорядження адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа на 90 днів призупинило фінансування всіх проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Це рішення вплинуло на сотні медіапроєктів в Україні, зокрема на численні ініціативи, які USAID підтримував з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз фінансування всіх без винятку програм та проєктів зупинили.

Це означає, що багато громад по всій Україні можуть залишитися без доступу до місцевих і регіональних новин, розслідувань та якісних медіа. Отже, мешканці залишаються без інструменту для контролю над владою та зміцнення демократичних інститутів.

Медіа, які не фінансуються олігархами, зараз займаються не лише виконанням своїх основних функцій, а й намагаються вижити. Міжнародна фінансова допомога є важливою для них. Численні українські громадські організації та медіа вже отримували гранти, що дозволяли їм впливати на важливі соціальні зміни, надавати інформаційну, психологічну та інші види допомоги потерпілим, а також висвітлювати корупційні схеми й проблеми в прифронтових та віддалених регіонах країни.

Підтримка незалежних медіа є важливою інвестицією в стійкість демократичної системи, підзвітність влади та безпеку інформаційного простору України.

Учасники Медіаруху закликають:

  • Міжнародні благодійні організації та фонди, що працюють в Україні, терміново надати підтримку українським медіа та громадським організаціям медійної сфери, які опинилися під загрозою через втрату фінансування. Зокрема, необхідно забезпечити допомогу, яка не тільки допоможе організаціям вижити, але й зміцнить їхню здатність долати подібні кризи в майбутньому.
  • Громадян України та бізнес – підтримати незалежні медіа і медійні організації як на національному, так і на регіональному рівні.

Автори звернення пропонують кілька шляхів підтримки:

  • Обрати медіа або організацію у своєму регіоні, якій ви довіряєте, і стати їхніми благодійниками. Регулярні внески допоможуть редакціям пережити складний період, запланувати подальшу роботу та забезпечити якісний контент для своїх громад.
  • Рекламувати свій бізнес у незалежних українських медіа через публікації з позначкою “Реклама”. Це допоможе медіа підтримати фінансову стабільність, а також покращить репутацію вашого бізнесу.
  • Читати публікації незалежних медіа, ділитися ними й сприяти поширенню якісної журналістики.

Для пошуку якісних видань у своєму регіоні можна скористатися цими даними:

Нагадаємо, що Агентство федерального уряду США USAID зупинило фінансування всіх програм та проєктів без винятків після директиви Державного департаменту США про аудит на 90 днів. Про це стало відомо 24 січня, коли Держдеп видав розпорядження про “припинення роботи” для всієї наявної іноземної допомоги та призупинив нову допомогу.

Читайте також: Чому зупиненню грантів від США радіють агенти Росії та хто придумав слово “соросята”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter