Львова-Бєлова зізналась, що російські спецслужби завадили поверненню депортованого з Маріуполя хлопця до України

Дата: 04 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Сироту з Маріуполя Богдана Єрмохіна російські військові спочатку вивезли до Донецька, а потім до прийомної родини в Підмосков’я. Пізніше хлопець намагався виїхати з Росії через Білорусь до України, де мешкає його старша сестра. Але його зупинили спецслужби.

Уповноважена президента РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова розповіла про це, виступаючи сьогодні на брифінгу.

Вона повідомила про те, що Богдан Єрмохін нібито є добрим другом іншого хлопця з Маріуполя – Філіпа, якого окупанти вивезли з України і якого вона забрала собі.

Діти познайомилися в таборі, куди російські окупанти помістили вивезених дітей.

Самого Богдана уповноважена назвала “проросійським” і заявила, що його вели “українські агенти”: вони просили в нього записати відео про те, як йому погано в Росії, підказували, як виїхати до України, скидали гроші. 

“Буквально останньої миті ми із силовими структурами встигли його на кордоні з Білоруссю зупинити”, – сказала Львова-Бєлова.

Водночас видання BBC з посиланням на свої джерела повідомляє, що на момент початку повномасштабного вторгнення законним представником Богдана Єрмохіна був директор маріупольського коледжу, де навчався юнак.

Після початку війни він опинився серед 31 дитини, “знайденої в підвалах Маріуполя” (за словами Марії Львової-Бєлової), і був спочатку перевезений до Донецька, а пізніше до Підмосков’я, де юнака передали під опіку до прийомної родини. У тій же групі неповнолітніх був і Філіп Головня, якого взяла під опіку сама Львова-Бєлова.

Де зараз Єрмохін і що з ним відбувається, невідомо. У свої акаунти в соцмережах Єрмохін востаннє заходив рано-вранці 23 березня, повідомляє BBC.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі вже видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини президента Росії Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнному злочині незаконної депортації дітей з України до Росії.

За офіційними даними української влади, Росія депортувала з України понад 16 тисяч дітей. З них 4390 вихованців спеціальних дитячих закладів – дітей-сиріт, напівсиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, 

Українських дітей розміщують у 57 регіонах РФ, зокрема в Сибіру, а також перевиховують у щонайменше 43 так званих “освітніх таборах”.

Деякі з дітей, яких вдалося повернути до України, розповіли про знущання та погрози фізичними покараннями з боку викрадачів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter