Львівському госпіталю ветеранів війни збирають гроші на гістероскоп для лікування військовослужбовиць

Дата: 04 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Київський бренд жіночого одягу Cultoni випустив благодійну колекцію футболок, дохід від продажу яких піде на купівлю у Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи спеціального апарату для лікування військовослужбовиць.

Про це повідомили на сайті Української біржі благодійності.  

Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи. Фото: photo-lviv.in.ua

Мета збору – купівля гістероскопа. 

Цей апарат є тонкою трубкою з відеокамерою на кінці, що з’єднана з джерелом світла. Зображення з камери приладу йде на монітор, що дозволяє проводити дослідження під великим збільшенням. 

“У зв’язку з різними патологічними станами, сильним стресом, а також жахливими умовами перебування у відсирілих підвалах та укриттях, у жінок часто трапляються аномальні маткові кровотечі. Це провідна проблема з якою звертаються в шпиталь, але, на жаль, поки що  установа не має гістероскопа”,кажуть творці благодійної колекції. 

Футболку у трьох кольорах із зображенням голови пам’ятника Батьківщини-мати у Києві коштує майже 1,2 тисячі гривень. За збором коштів кожен охочий може слідкувати за посиланням. На момент написання новини вдалось зібрати понад чотири тисячі гривень.

Пожертви на купівлю можна зробити також на платформі dobro.ua

Фото: cultoni.com

У Львівському обласному госпіталі ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи є гінекологічне відділення, яке лікарі закладу створили самі, а також вкладали власні кошти, щоб зробити умови, придатні для перебування у ньому жінок. Підтримати їх можна за посиланням

Нагадаємо, що до повномасштабного вторгнення Росії в ЗСУ проходили службу понад 32 тисячі жінок – тобто становили сьому частину складу української армії. Нині їхня кількість збільшилася до 50 тисяч, з яких 5 тисяч несуть службу безпосередньо на передовій фронту.

Торік колишня вчителька історії з Житомирщини Любов Плаксюк стала першою військовою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ. Також ZMINA розповідала історію Лариси Борщ, яка з дитинства мріяла бути військовою, але втілили мрію змогла лише зараз, долучившись до Гвардії наступу.  

Соцопитування свідчать, що понад половина молодих українок хотіли б, щоб військовий призов був як для чоловіків, так і для жінок. 

ZMINA розповідала, з якими проблемами стикаються українки в армії, а також, як їх можна розв’язати. 

Фотографія обкладинки: Львівський портал 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: