Львівська міськрада просить виключити канабіс з переліку особливо небезпечних наркотиків

Дата: 17 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Львівська міська рада звернулася до президента Володимира Зеленського, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоровʼя та Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками з проханням виключити канабіс з переліку “особливо небезпечних наркотиків” та віднести його до “наркотичних речовин, обіг яких обмежений”.

Відповідне звернення під час сесії 16 вересня оприлюднив депутат Валерій Веремчук.

До комісії з охорони здоров’я та соціального захисту міськради, за його словами, звертались представники громадської організації “Демократична сокира” та благодійного фонду допомоги ветеранам АТО “Фенікс”.

Вони просили направити звернення до центральної влади, аби та привела українське законодавство у відповідність до Конвенції ООН, яку організація схвалила минулого року. Нею вона вилучила марихуану для медичного використання зі списку небезпечних наркотичних засобів, таких як героїн.

На засіданні 16 вересня перед депутатами виступила Анна Бар, одна з авторок звернення. Вона нагадала, що канабіс має позитивний вплив на людей, хворих на епілепсію та розсіяний склероз, а також допомагає онкохворим під час проведення хіміотерапії. 

“Сьогодні у багатьох цивілізованих країнах суттєво переглянута державна політика щодо канабісу, зокрема його медичної форми. На даний час кількість громадян України, яким можуть допомогти препарати на основі канабісу, наближається до 2 мільйонів 300 тисяч дорослих та дітей, зокрема при лікуванні посттравматичного стресового розладу в учасників бойових дій”, – сказала вона. 

Влітку поточного року Верховна Рада безрезультатно намагалась легалізувати медичний канабіс. До цього уряд повідомляв, що частково зробив це, однак, за словами експертів, наявних проблем рішення Кабміну не розв’язало, адже для використання дозволили препарати, ціна деяких з яких сягає тисячі доларів. 

Окрім цього, один з дозволених препаратів містить тетрагідроканабінол рослинного походження, що створює юридичний казус, оскільки він не входить до переліку речовин з обмеженим обігом. 

Напередодні голосування Верховної Ради влітку до нардепів із закликом легалізувати медичні коноплі зверталась мати 4-річної дівчинки з тяжкою формою епілепсії Вікторія Мостовенко. Фото: фейсбук-сторінка Andriy Kozinchuk

За словами одного з авторів відправленого влітку парламентом на доопрацювання законопроєкту Михайла Радуцького, у разі легалізації медичного канабісу ціна ліків на його основі може становити 10–12 доларів. 

ZMINA неодноразово розповідала про те, чому в Україні слід легалізувати канабіс у медичних цілях. Наш кореспондент спеціально сходив на Конопляний марш та поспілкувався з його учасниками, серед яких є військові, школярі та люди з інвалідністю.

Низка країн у світі вже легалізувала марихуану, а у деяких з них пришвидшенню цього процесу допомогли історії важко хворих дітей. 2018 року влада Великої Британії дозволила громадянам купувати та вживати марихуану в лікарських цілях після розголосу історії 12-річного Біллі Колдуела. Він мав тяжку форму епілепсії та їздив за ліками до Канади. Одного разу митники відібрали у хлопця медикаменти, а через декілька днів без них він потрапив до лікарні з нападом. 

Напередодні голосування Верховної Ради влітку до нардепів також зверталась мати 4-річної дівчинки з тяжкою формою епілепсії Вікторія Мостовенко. Через заборону вона змушена шукати шляхи, щоб купувати олію на основі медичного канабісу, дозволену у 60 країнах світу, але не в Україні. Її звернення депутати проігнорували. 

Фотографія обкладинки: Pavlo Gonchar / SOPA Images / LightRocket / Getty Images

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: