Київська міськрада визначила ще 53 пам’ятних об’єкти, які мають вилучити з публічного простору міста

Дата: 07 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Київська міська рада визначила ще 53 пам’ятники та знаки, які відображають радянські та російські пропагандистські наративи та містять неправдиву історичну інформацію. Тепер їх мають вилучити з публічного простору столиці.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Фото: Тарас Ібрагімов

“У зв’язку з численними воєнними злочинами окупантів, здійсненими під час нинішнього етапу російсько-української війни, в українському суспільстві справедливо загострилось сприйняття монументів та об’єктів топоніміки, що стосуються російської історії та культури. У такий складний час ми маємо прибирати з публічного простору об’єкти, що нагадують про СРСР, РФ. Наразі вже чимало зроблено: переосмислено Арку дружби народів, яка тепер має назву Арка свободи українського народу, демонтовано багато пам’ятників, зокрема Щорсу, Пушкіну. Але робота має продовжуватися”, – наголосила посадовиця.

Серед об’єктів, які підлягають вилученню:

  • Пам’ятник “Радянський танк” на проспекті Берестейському, 52/2;
  • Чотири башти від радянських танків, встановлені на честь радянських танкістів на території київських шкіл;
  • Барельєф після демонтажу пам’ятника Володимиру Леніну біля станції метро “Театральна”;
  • Три пам’ятники російському та радянському науковцю Івану Павлову за адресами: вул. Госпітальна, 24-А, вул. Шовковична, 39/1, вул. Кирилівська, 103.

Також Київська міськрада визначила 23 об’єкти, які підлягають збереженню з вилученням окремих елементів композиції, корекції тексту або окремих його частин. Наприклад, пам’ятник радянським льотчикам на вулиці Лісовій, 56 планують переробити: текст викладуть українською мовою, замінять пам’ятний напис на сучасний, з присвятою українським льотчикам, які полягли в роки Другої світової війни.

На пам’ятнику викладачам і студентам КДХІ, які загинули під час Великої Вітчизняної війни (Вознесенський узвіз, 20) згадку про “Велику Вітчизняну війну” замінять на “Другу світову війну”, цифри “1941–1945” – на “1939–1945”, формулювання “німецько-фашистські загарбники” змінять на “нацистські загарбники”. Також змінять деталі на пам’ятниках загиблим співробітникам трамвайного депо (вул. Дегтярівська, 4) та учасникам оборони Києва в Голосіївському парку.

Це рішення є частиною ширшого процесу переосмислення української історії та культурної спадщини, що включає очищення публічного простору від маркерів імперських претензій.

Нагадаємо, у червні 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики створило раду, яка працюватиме над питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Віднині органи місцевого самоврядування в діалозі із суспільством мають доходити спільного рішення щодо демонтажу чи перенесення пам’ятників та інших об’єктів радянського минулого й далі координувати його з радою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter