Китай допомагає Росії з озброєнням у війні проти України – The Telegraph

Дата: 25 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Китай постачає в Росію гелікоптери, безпілотники, оптичні приціли і метали, які росіяни використовують в оборонній промисловості.

Про це йдеться у розслідуванні The Telegraph.

Голова КНР Сі Цзіньпін та розшукуваний Міжнародним кримінальним судом Володимир Путін

Повідомляється, що російські компанії, зокрема, підсанкційні, які займаються виробництвом ракетних пускових установок, бронетехніки і стратегічних бомбардувальників, отримували десятки тисяч поставок з Китаю з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до першого кварталу цього року.

“Це відбувається в той час, коли Китай, який наполягає на своєму нейтралітеті, намагається позиціонувати себе як ключового миротворчого посередника в переговорах, спрямованих на припинення конфлікту”, – мовиться в розслідуванні.

The Telegraph пише, що одна з китайських компаній відправила тисячу безпілотників до Росії за два місяці до війни. Ця компанія, Shantou Honghu Plastics, при цьому позиціонує себе як оптовий продавець дитячих іграшок.

Безпілотники були відправлені російській фірмі “Самсон”, яка так само описує себе як оптовий продавець ігор та іграшок і. Журналісти вважають, що, ймовірно, це – фіктивна компанія, оскільки, згідно з державним реєстром компаній, її статутний капітал становить лише 10 тисяч рублів.

Крім того, через чотири дні після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну китайська компанія “Hems999” поставила Росії два вертольоти.

Інша китайська компанія, Tianjin Huarong Aviation, з початку війни передала Росії чотири вертольоти Airbus.

Всі вони були отримані російською фірмою “Уральський вертоліт”, основним замовником якої є російська Національна гвардія, розгорнута в Україні і очолювана Віктором Золотовим, колишнім охоронцем Путіна.

Видання також зазначає, що китайські виробники також відправили оптичні приціли більш ніж 50 російським компаніям з початку 2022 року до першого кварталу цього року. Минулого року імпорт цієї продукції майже подвоївся до $2,5 млн порівняно з попереднім роком.

Згідно з дослідженням Molfar, китайський експорт турбореактивних двигунів і радіолокаційних систем навігації ракет також відправляється через Індію і Коста-Ріку, а потім реекспортується в Росію, очевидно, в спробі обійти санкції.

Згідно з комерційними даними, російський імпорт сировини і компонентів, необхідних для виробництва озброєнь, різко зріс.

У 2022 році Китай експортував до Росії виробів з титанових сплавів на 18 мільйонів доларів, що майже вдвічі більше, ніж за рік до цього.

Крім того, зазначає видання, китайські компанії також здійснювали поставки магнієвих сплавів на “Туполєв”, який будує і допомагає обслуговувати бомбардувальники дальнього радіусу дії, такі як Ту-95 і Ту-160М, які використовуються для атак крилатими ракетами на Україну.

Раніше повідомлялося, що протягом 2022 року кілька китайських компаній, зокрема одна, що пов’язана із владою країни, відправили російським підприємствам тисячу штурмових гвинтівок, бронежилети та деталі для гелікоптерів.

Раніше Нацагентство із запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни через продовження роботи у РФ та сплату податків до російського бюджету такі китайські компанії: Xiaomi та Alibaba Group Holding Limited, що володіє інтернет-магазином AliExpress.   

Нагадаємо, високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель у травні 2023 року заявив, що Пекін залишається важливим партнером Брюсселя, але вже втратив можливість бути посередником у розв’язаній Росією війні.

Як відомо, Китай, Індія, Вірменія, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан, ОАЕ, Туреччина регулярно допомагають Росії обходити санкції, щоб вона могла продовжувати геноцидальну війну проти України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter