Кримського адвоката Семедляєва ув’язнили на 12 діб та оштрафували за відмову окупаційним “поліцейським” роздягнутися

Дата: 11 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Незаконний “Центральний районний суд Сімферополя” заарештував адвоката Едема Семедляєва на 12 діб.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”

Кримськотатарського юриста викликали до будівлі незаконного “Центру протидії екстремізму” (ЦПЕ) в Криму для повторного складання на нього адмінпротоколу за “непідкорення законним вимогам поліції”. Раніше “суд” повернув “поліції” на доопрацювання адмінпроткол.

Як відомо, 25 жовтня 2021 року співробітники окупаційного “ОМОНу” та “Центру з протидії екстремізму” затримали  Семедляєва в “Центральному відділенні поліції Сімферополя”, куди той прибув для надання юридичної допомоги своїм довірителям, затриманим напередодні. Затримані чоловіки прийшли  цього дня до “Кримського військового гарнізонного суду” як вільні слухачі, де через відеоконференцзв’язок мало відбутися апеляційне засідання в справі “красногвардійської групи “Хізб ут-Тахрір”. 

Окупаційні силовики допустили до 21 затриманого чоловіка лише одного захисника, і ним став Едем Семедляєв. Правозахисна організація зауважує, що під час його бесіди з одним із довірителів співробітник “поліції” чинив на довірителя тиск і погрожував переслідуванням за “непідкорення законному розпорядженню співробітника поліції”. Коли Едем Семедляєв заявив про намір вести аудіозапис того, що відбувається в дільниці, співробітник “поліції” також звинуватив його в непокорі законним розпорядженням поліції за ст. 19.3 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення.

Крім того, співробітники незаконного “Центру протидії екстремізму” заявили адвокату, що їм необхідно перевірити, чи є в нього на тілі “екстремістські” татуювання, і наказали йому роздягнутися для проведення особистого огляду. Відомо, що адвокат мав роздягнутися в присутності п’яти людей і під відеонаглядом.  Коли ж чоловік відмовився від огляду, пославшись на статтю 28 Конституції Російської Федерації, співробітник “поліції” склав ще один протокол, знову апелюючи до непокори “законним розпорядженням поліції”.

Дружина адвоката Ельвіна Семедляєва повідомила активістів “Кримської солідарності”, що їй не вдалося потрапити на засідання “суду”.

Я під'їхала сюди для того, щоб представляти інтереси мого чоловіка, щоб зайти до суду. Але я натрапила на чергову помсту з боку співробітника ЦПЕ Шамбазова Руслана Ренатовича. Було підігнано сюди автомобілі-евакуатори, які евакуювали два автомобілі, зокрема, склали протокол щодо мене за статтею адмінкодексу. Тепер мені доведеться заплатити. Ось протокол склав співробітник поліції на вимогу Шамбазова Руслана Ренатовича. Крім машин, які були припарковані біля мого автомобіля, більше жодних машин евакуйовано не було… Я була в заведеному автомобілі, але співробітник поліції все одно склав на мене протокол. Я надала йому всі необхідні документи.

Ельвіна Семедляєва
Ельвіна Семедляєва

“Начальник відділу” окупаційного “Центру з боротьби з екстремізмом” Руслан Шамбазов не дав тоді потерпілому адвокатові копій двох складених проти нього протоколів. 

Тоді на підставі двох протоколів правозахисного адвоката помістили під варту до ізолятора тимчасового тримання в місті Судак. Там правозахисник провів ніч, після чого його відпустили із зали “суду”, оскільки “суддя” повернув протоколи “поліції” через помилки в оформленні.

Незаконний “суддя” Олександр Вороний 11 листопада розглянув новий протокол проти Едема Семедляєва за статтею 19.3 КпАП РФ. “Суд” вирішив, що відмова припинити відкрито аудіозапис у будівлі МВС є порушенням законних вимог співробітника поліції.

Також незаконний “Центральний районний суд” Сімферополя в іншому складі призначив захиснику Семедляєву адміністративний штраф у розмірі 4 тисячі рублів за іншим протоколом 19.3 КпАП РФ за відмову роздягатися на вимогу співробітника ЦПЕ.

Колегія “суду” визнала Едема Семедляєва винним у другому правопорушенні за статтею про непокору законним вимогам співробітника поліції. Юрист повинен буде заплатити штраф у розмірі 4 тисячі рублів за відмову роздягатися догола перед співробітником центру “Е” для перевірки на наявність татуювань екстремістів.

Захист Семедляєва оскаржать рішення “судів” протягом трьох днів. 

США закликали Росію негайно звільнити кримського адвоката Семедляєва. 

Також серйозне занепокоєння затриманням адвоката висловлювали правозахисні організації Front Line Defenders та Human Rights Watch. Вони закликали окупаційну владу припинити переслідування Едема Семедляєва. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter