Кожен третій українець продовжує користуватися “ВКонтакте”

Дата: 11 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Російська соціальна мережа “Вконтакте” залишається одною з популярних серед українців.

Про це стало відомо з дослідження Factum Group Ukraine, яке у себе опублікувала Інтернет-асоціація України.

Згідно з даними, середньоденне і місячне охоплення української аудиторії для “Вконтакте” становили 18% і 35% . Також серед лідерів, якими прожовують користуватись українці, є Google (67% та 86% відповідно), YouTube (42% та 73%) та Facebook (33% та 57%).

У десятку популярних ресурсів увійшли також інші сайти, заборонені в Україні.

Нещодавно президент України підписав указ про ухвалення рішення РНБО “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, у якому серед іншого йдеться про блокування ще 192 сайтів.

Серед заблокованих сайтів опинилися сторінки Першого каналу, РТР-Планети, РІА та інших російських медіа. Проте є також портал Inosmi.ru, який регулярно публікує критичні розслідування щодо влади в Росії.

Тоді у “Лабораторії цифрової безпеки” зазначили, що нові блокування не відповідають усталеним стандартам свободи вираження поглядів.

“Таке рішення показує, що всі заклики правозахисників і юристів про те, що обмеження в інтернеті можна вводити тільки після публічних дискусій і тільки законно за рішенням судів, були марними, і нас чекає далі все більше згортання свобод в інтернеті. Можливість президента мати в руках інструмент одноосібного блокування сотень сайтів створює небезпечні передумови для безконтрольної інтернет-цензури”, – зауважила голова “Лабораторії цифрової безпеки” Ірина Чулівська.

Пізніше коаліція “За вільний інтернет” вимагала скасувати указ президента про блокування сайтів. На їхню думку, він не відповідає нормам національного законодавства та міжнародним стандартам.

Центр інформації про права людини докладно писав про юридичний аналіз указу президента.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: