Конституційний Суд розгляне законність люстрації на початку березня

Дата: 02 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Конституційний Суд продовжить розгляд скарги на Закон “Про очищення влади”, за яким низка чиновників часів президента Віктора Януковича не можуть обіймати посади у владі.

Про це повідомили на сайті суду. 

Востаннє скаргу щодо люстрації, яку ЄСПЛ визнав порушенням прав людини, суд розглядав наприкінці січня. Питання люстрації на наступному засіданні КС, яке відбудеться 3 березня, заплановано першим пунктом у порядку денному.

Нещодавно Міністерство юстиції розповіло, що планує подати на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який передбачає створення комісії для розгляду скарг щодо неправомірної люстрації. Так у відомстві відреагували на набуття чинності рішення ЄСПЛ, яке стверджує, що звільнення за Законом “Про очищення влади” порушило права українських посадовців. 

Як відомо, так званий закон про люстрацію передбачав звільнення посадовців, які допомагали колишньому президентові Віктору Януковичу узурпувати владу, були причетними до переслідувань активістів під час протестів на Майдані, а також співпрацювали з іноземними спецслужбами для підриву територіальної цілісності України. Згідно з документом, з посад держслужбовців усували й тих, які в минулому обіймали пости в КПРС і КДБ.

Ще під час ухвалення закону правозахисники критикували деякі його пункти, що, на їхню думку, порушували право людини на захист приватного життя. Також вони казали про те, що люди, які підпали під люстрацію, мали можливість оскарження рішення про усунення в судовому порядку з дотриманням права на справедливий суд.

За півтора року після початку люстрації в Україні встигли звільнити майже тисячу чиновників, що становить 1/5 їхньої загальної кількості.   

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter