Конституційний суд Румунії визнав гомосексуальні пари сім’ями

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Конституційний суд Румунії в четвер постановив, що одностатеві пари повинні мати рівні з гетеросексуалами сімейні права.

Про це повідомляє видання Euractiv.

Суд постановив, що гей-пари повинні мати такі ж права на приватне і сімейне життя, як і гетеросексуали, й таким чином “у довгостроковій перспективі користуватися юридичним визнанням своїх прав і обов’язків”.

Важливе рішення було ухвалене напередодні запланованого на 6 і 7 жовтня референдуму, яким прагнуть обмежити конституційне визначення сім’ї як шлюбу між чоловіком та жінкою. Референдум закликала провести група під назвою “Коаліція за сім’ю” та інші, близькі до православної церкви, групи.

Amnesty International розкритикувала плебісцит, заявивши, що він порушить міжнародні стандарти у сфері прав людини і спричинить гомофобію.

Рішення Конституційного суду було винесене у справі американсько-румунської гей-пари, яка попросила румунську владу визнати їхній зареєстрований у Бельгії шлюб. 5 червня Європейський суд у Люксембурзі постановив, що гомосексуал, який не є громадянином Європейського Союзу, має право на вільне проживання та пересування на всій території ЄС, якщо він перебуває у шлюбі із громадянином ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter