Комісія ООН підтвердила страту росіянами 14-річного хлопця, про яку розповідали торік
Комісія з розслідування порушень в Україні, уповноважена Радою ООН з прав людини, підтвердила випадок страти російськими військовими 14-річного хлопця.
Про це йдеться у звіті комісії.
Члени комісії відвідали 56 населених пунктів, де опитали 348 жінок і 247 чоловіків. Слідчі оглянули місця руйнувань, захоронень, ув’язнень і катувань, а також залишки зброї та ознайомилися з великою кількістю документів і звітів.
Зібрані докази дозволили їм говорити про систематичність позасудових страт у районах, які контролювали російські збройні сили, у 17 населених пунктах Чернігівської, Харківської, Київської та Сумської областей. Страті часто передували допити, катування або жорстоке поводження.
Найбільше страт зафіксували на Київщині: там комісія підтвердила вбивство 65 чоловіків, двох жінок і 14-річного хлопчика.
Жодних деталей про сам випадок у звіті не наводять, однак ще торік, коли комісія лише казала про розслідування страти, ZMINA повідомляла, що найімовірніше мова йде про трагедію, що трапилась у селищі міського типу Ворзель. Її зафіксували правозахисники міжнародної організації Human Rights Watch.
Свідчення отримали від 40-річного Дмитра, який про випадок почув від родини з Бучі, яка ховалась у підвалі одного з будинків у Ворзелі. За їхніми словами, російські солдати 6 березня увірвалися в той же підвал, кинули всередину димову шашку, а коли люди у паніці вибігали на вулицю, розстрілювали їх.
Серед вбитих була дитина, стать якої не уточнювали. Її росіяни вбили пострілом в голову.
Також у квітні під час окупації у Ворзелі був волонтер Костянтин Кястутисович, який згодом розповідав журналістам, як врятував 15-річну дівчинку. За словами дитини, росіяни вбили її матір та 14-річного хлопця, а щодо неї вчиняли сексуальне насильство та знущались.
Нагадаємо, що члени комісії після поїздок деокупованими територіями казали, що особливо їх вразила велика кількість страт, які вчиняли російські військові.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.