Колишні бранці Кремля хочуть обговорити з президентом проблеми звільнення українських політв’язнів

Дата: 30 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Колишні бранці Кремля вимагають зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. Вони хочуть обговорити проблеми звільнення українських політв’язнів, яких утримують в РФ.

Про це повідомляє Укрінформ.

29 травня колишні політв’язні виступили із заявою на Тарасовій горі у Каневі.

Шановний пане Президенте! Ми, колишні політв’язні Кремля, звертаємось до Вас із нагадуванням про українських громадян в російських колоніях та в’язницях, які позбавлені волі в ході російської агресії та окупації територій України. На окупованій частині Донбасу в руках російських маріонеток перебуває, за даними Омбудсмена, 48 військовополонених та 254 цивільних заручники”, – йдеться в заяві.

Об’єднані у Платформу за звільнення політичних в’язнів, колишні бранці Кремля підкреслюють, що на початку травня звернулися до держсекретаря США Ентоні Блінкена та трьох міністрів закордонних справ країн Бенілюксу з відкритими листами під час їхніх візитів до Києва.

Колишні політв’язні вимагають, щоб у контактах з Росією була поставлена чітка вимога безумовного звільнення політичних бранців. Спочатку – звільнення, а потім все інше.

“Звертаємось до Вас із вимогою консолідувати зусилля з нашими стратегічними партнерами задля звільнення кількасот громадян України. І не шляхом закулісних торгів та загляданням в очі російсько-імперському загарбникові, а відвертою і чесною позицією. Ми хочемо зустрічі з Вами для означення нашого бачення проблеми звільнення українців – політичних бранців Кремля з російських застінків“, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, платформа “Звільнення в’язнів” – це позапартійним об’єднанням, створена для захисту прав і звільнення усіх, хто позбавлений волі через політичні переслідування РФ на тимчасово окупованих територіях і всередині України. Її презентація відбулася 4 березня 2021 року. Засновники платформи є 16 колишніх політв’язнів, які в минулому були ув’язнені за свою боротьбу з російським режимом, зокрема Станіслав Асєєв, Володимир Балух, Едем Бекіров, Павло Гриб, Володимир Жемчугов, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Ігор Козловський, Ігор Мовенко, Євген Панов, Ісмаїл Рамазанов, Микола Семена, Олег Сенцов, Роман Сущенко, Ахтем Чийгоз, Олександр Шумков.

Фотографія обкладинки: Укрінформ

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter