Колеги захопленого російською владою Евана Гершковича вимагають вислати зі США усіх російських журналістів та посла
Редакція американської газети The Wall Street Journal закликала адміністрацію президента США Джо Байдена домагатися звільнення захопленого напередодні російською владою журналіста Евана Гершковича, а також розглянути можливість “дипломатичної та політичної ескалації” з Росією.
Про це йдеться у редакційній статті на сайті видання.
Гершковича російські силовики затримали 29 березня на вулиці у Єкатеринбурзі, де він готував свій матеріал, зокрема про ставлення місцевих до війни, ПВК “Вагнер”, завдяки якій деякі засуджені за вбивства повертаються з колоній з помилуваннями, та інші теми.
Спочатку про людину з натягнутим на голову светром, яку затягнули у машину на вулиці, писали тільки місцеві спільноти Єкатеринбурга, втім, невдовзі колеги підтвердили, що затриманим був Гершкович. Журналіста відвезли до Москви, де “судили” без адвоката та відправили під арешт за звинуваченнями у шпигунстві.
Колеги Гершковича ситуацію, у якій він опинився, характеризують як захоплення заручника, пов’язане, зокрема, з його роботою та публікацією про “занепад російської економіки”.
“Кремль не хоче, щоб ця правда була розкрита”, – кажуть колеги журналіста.
Пов’язують захоплення у заручники Гершковича й з нещодавнім винесенням обвинувачень у США щодо Сергія Володимировича Черкасова, якому закидають роботу на іноземну державу.
Слід зазначити, що за понад рік повномасштабної війни у світі викрили не одного агента російських спецслужб, а ZMINA торік розповідала про історію Черкасова.
Він офіцер російської розвідки, який використовував для прикриття вигадану особу 33-річного громадянина Бразилії Віктора Мюллера Феррейри. “Бразилієць” намагався влаштуватись стажистом у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, який за рік виніс ордер на арешт Путіна.
Вигадана історія походження Феррейри займала чотири сторінки й містить, наприклад, розповідь про батька, який у 15 років дізнався про смерть власної біологічної матері під час пологів, спогади про життя з тіткою, зокрема описи її зовнішності, шкільні роки, фінансові проблеми, мрії стати журналістом та переїзд у Бразилію у 2010-му.
Саме у Бразилії нині й знаходиться Черкесов, а обвинувачення у США йому представили тиждень тому.
“Путін часто бере заручників з метою обміну на росіян, які вчинили злочини в США”, – нагадують колеги Гершковича.
Журналісти The Wall Street Journal закликають вислати з території США усіх російських журналістів та посла країни.
“Лідери бандитів продовжать вчиняти бандитизм, якщо думатимуть, що не заплатять ціну. Вислання посла Росії в США, а також усіх російських журналістів, які тут працюють, — це мінімум очікувань. Перший обов’язок уряду США – захищати своїх громадян, і зараз занадто багато урядів вважають, що вони можуть безкарно арештовувати та ув’язнювати американців”, – пишуть журналісти у редакційній статті.
У відносинах США та Росії вже були моменти, коли остання затримувала журналіста Ніколаса Данілова. Відбулось це у 1986 році “на останніх етапах холодної війни”, як зазначають у WSJ. Його утримували приблизно два тижні та звільнили без висунення звинувачень, а США тоді дозволили російському співробітнику радянської місії в ООН виїхати після того, як заарештували днями раніше під час спецоперації ФБР.
Відтоді Гершкович став першим американським журналістом, затриманим у Росії за звинуваченням у шпигунстві.
Нагадаємо, що торік організація “Репортери без кордонів” висловила думку, що своє 70-річчя російській лідер Путін святкує повним розгромом незалежної журналістики в Росії.